کد خبر: ۷۱۰۳۲۲۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

۶ هزارو ۱۰۰ بیمار شهریور ماه امسال مرکز درمانی تامین اجتماعی شاهرود معاینه شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰۰ بیمار افزایش یافت.

افزایش ۳۰ درصدی پذیرش بیمار در درمانگاه تامین اجتماعی شاهرود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، جواد عابدیان رئیس درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی شاهرود گفت: بر اساس دستورالعمل‌های سازمان هر پزشک در ماه باید یک هزارو ۷۵۰ بیمار را معاینه کند، در حالی که پزشکان به خاطر مراجعه زیاد مردم بیش از این تعداد معاینه می‌کنند.

او با بیان این که پذیرش بیمار در شهریور امسال نسبت به پارسال ۳۰ درصد افزایش داشت، افزود: ۶ هزارو ۱۰۰ بیمار شهریور ماه امسال در این مرکز درمانی معاینه شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰۰ بیمار افزایش یافت.

 رئیس درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی شاهرود ابراز داشت: براساس دستورالعمل‌ها، موظفی معاینه هر پزشک ۱۰ بیمار در ساعت است که پزشکان این مرکز بیش از این تعداد را معاینه می‌کنند و بابت اضافه بر۱۲ بیمار دستمزدی از طرف سازمان به پزشک پرداخت نمی‌شود.

عابدیان با اشاره به اینکه در این درمانگاه صبح‌ها ۲ پزشک عمومی و یک پزشک زنان و همچنین در نوبت بعد از ظهر یک پزشک عمومی فعالیت دارد، تصریح کرد: این مرکز در نوبت شب و روز‌های تعطیل فعالیت نمی‌کند.

او ابراز داشت: در ۶ ماهه اول امسال ۳۱ هزار و ۶۰۱ بیمار در درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی شاهرود معاینه شدند.

رئیس درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی شاهرود از معاینه ۵ هزار و ۲۶۶ بیمار به طور میانگین در ماه خبر داد و گفت: در ۶ ماهه اول ۱۴۸ روز کاری وجود دارد که به طور میانگین هر روز ۲۲۸ بیمار به این واحد درمانی مراجعه داشتند.

عابدیان با اشاره به اینکه مسئول درمانگاه هم روزانه ۵۰ بیمار را معاینه می‌کند، افزود: با توجه به حذف ۷۰ قلم دارو از پوشش تامین اجتماعی و افزایش قیمت دارو و همچنین افزایش حق بیمه با ازدحام بیش از حد بیماران در درمانگاه‌های تامین اجتماعی مواجه هستیم.

او با ضمن اشاره به این نکته که سال گذشته مبنای حق بیمه ۱۰ میلیون ریال بود و ۳۰ درصد سهم بیمه شده حدود ۳ میلیون ۳۰۰ هزار ریال می‌شد، ادامه داد: امسال مبنای حقوق ۱۵ میلیون ۴۰۰ هزار ریال تعیین گردیده که ۳۰ درصد سهم بیمه شده حدود ۵ میلیون ریال می‌شود و این افزایش حق بیمه یکی دیگر از دلایل افزایش مراجعه به این درمانگاه است که خدمات و دارو را رایگان ارائه می‌دهد.

 رئیس درمانگاه شماره ۲ تامین اجتماعی شاهرود با بیان اینکه بعد از محرم و دهه آخر صفر هر سال ۱۵ تا ۲۰ روز تعداد مراجعه کنندگان افزایش می‌یابد، مطرح کرد: مزیتی که بیمه شدگان شاهرود نسبت به جا‌های دیگر دارند این است که علاوه بر ۲ درمانگاه تامین اجتماعی، درمانگاه بیمارستان امام حسین (ع) هم به بیمه شدگان تامین اجتماعی، خدمات رایگان ارائه می‌دهد.

 در شهرستان شاهرود علاوه بر پلی کلینیک تامین اجتماعی شهید بیاری، درمانگاه عمومی شماره ۲ در دو نوبت صبح و عصر از سال ۱۳۸۸ شروع به کار کرد. این مرکز درمانی با ۱۷ نفر کادر اداری و درمانی و با خدماتی از جمله ویزیت پزشکان عمومی، نوار قلب، تزریقات، خدمات مامایی و داروخانه به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خدمات می‌دهد.

در شهرستان شاهرود ۵۹ هزار و ۷۰۰ بیمه شده اصلی وجود داشته و ۱۱۰ هزار دفترچه بیمه صادر شده است.

منبع : خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام / م

درمانگاه تامین اجتماعی شاهرود بیش از حد بیمار می‌پذیرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر