کد خبر: ۷۱۰۳۲۹۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹

مدیر کل بهزیستی استان زنجان در مراسم بزرگداشت روز عصای سفید از فعالیت ۷۰ ورزشکار روشندل خبر داد.

فعالیت ۷۰ ورزشکار روشندلبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌ها باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ محمد محمدی مدیر کل بهزیستی استان زنجان در مراسم بزرگداشت روز عصای سفید می‌گوید تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ نابینا تحت پوشش بهزیستی استان هستند.

او افزود: بیش از یک هزار نابینا از بهزیستی مستمری و کمک‌های موردی، چون هزینه‌های درمان دریافت می‌کنند.

محمدی در ادامه با اشاره به فعالیت ۷۰ ورزشکار روشندل در استان گفت: ۳۷ نفر از نابینایان طی امسال موفق به کسب مدال شده اند.

مدیر کل بهزیستی استان از غربال بینائی نزدیک به ۵۰ هزار کودک خبر داد و افزود: هزار کودک دارای اختلالات بینائی در سال گذشته شناسایی شده اند.

درمان و پیش گیری

به گفته برخی از پزشکان و محققان بسیاری از نابینایی‌ها قابل پیش گیری هستند؛ زیرا نابینایی و کم بینایی، یا ارثی است یا غیرارثی که هر کدام، پیش گیری و درمان مخصوص به خود را دارد.

با انجام مشاوره‌های پیش از ازدواج، از بروز آن‌ها جلوگیری کرد و در موارد غیرارثی، می‌توان با مراجعه به موقع به پزشک متخصص و رعایت مسائل ایمنی و بهداشتی، از بروز آن جلوگیری به عمل آورد.

مدیر کل بهزیستی استان هم به این موضوع گریزی زد و گفت: پیشگیری از معلولیت‌ها و جلوگیری از تولد کودک معلول از اهداف عالی بهزیستی است و در همین راستا علاوه بر اجرای طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج برنامه غربالگری بینائی و شنوائی اجرا می‌شود.

او ادامه داد: بهزیستی علاوه بر پیشگیری از معلولیت و توجه به سلامت کودکان قبل از تولد، ارتقاء سطح دانش و تحصیلات معلولین را در دستور کار خود قرار دارد و به بیش از ۱۰۰ دانش آموز و ۳۸ دانشجوی روشندل شهریه دانشجویی و کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌کند.

محمدی تامین وسایل کمک توانبخشی و هزینه‌های ایاب و ذهاب را از دیگر خدمات بهزیستی به نابینایان یرشمرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۱۰۰ میلیون ریال هزینه ایاب و ذهاب و نزدیک به ۴۰۰ میلیون ریال هزینه عینک به روشندلان پرداخت شده است.

انتهای پیام /ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر