کد خبر: ۷۱۰۳۳۱۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
کد خبر : ۷۱۰۳۳۱۳
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل هواشناسی استان سمنان خبر داد؛

ایرج مصطفوی گفت: طوفان و تندباد، احتمال آبگرفتگی و رواناب نقطه‌ای در استان سمنان طی ۴۸ ساعت آینده دور از انتظار نیست.

ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: براساس الگو‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره‌ای در ۴۸ ساعت آینده با تداوم فعالیت امواج ناپایدار در استان سمنان، ابرناکی، در برخی نقاط به ویژه در نواحی شمالی و شمال غربی و غربی بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد بسیار شدید به همراه گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

او افزود: در این مدت، دمای هوای استان سمنان به طور نسبی بین پنج تا هشت درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: بارش باران، رگبار و رعد و برق و مه آلودگی در برخی نقاط به ویژه در نواحی شمالی، شمال غربی و غربی و تگرگ و مخلوط باران و برف در برخی نقاط مرتفع استان سمنان دور از انتظار نیست.

مصطفوی با بیان اینکه وزش باد امروز از شدت بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: از اواخر وقت امروز از شدت باد به تدریج کاهش می‌یابد.

او با بیان اینکه در نواحی سردسیر و کوهستانی دمای هوا به صفر می‌رسد، ابراز داشت: با توجه به کاهش محسوس دما، مخاطرات ناشی از وزش باد بسیار شدید و بارش باران، تمهیدات پیشگیرانه لازم صورت گیرد.

 مدیرکل هواشناسی استان سمنان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۱۹ و بیشینه دمای آن ۲۹ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: مجن، فولادمحله، نردین و قلعه نوخرقان، با کمینه هفت درجه سانتیگراد سردترین و آرادان و ایوانکی با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

او با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۵۰ کیلومتر بر ساعت بود.

منبع : خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام / م

بیشترین سرعت وزش باد طی  ۲۴ ساعت گذشته در استان مربوط به دامغان بوده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر