کد خبر: ۷۱۰۳۳۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
کد خبر : ۷۱۰۳۳۴۹

۱۲ گروه فلسطینی در بیانیه‌ای مشترک توقف تجاوز ترکیه به شمال سوریه را خواستار شدند.

گروه‌های فلسطینی خواستار توقف تجاوز ترکیه به شمال سوریه شدندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی العهد لبنان، گروه‌های فلسطینی در نوار غزه امروز خواستار توقف تجاوز و حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه و گفتگو میان دو طرف شدند تا خون مردم سوریه و ترکیه بیش از این ریخته نشود و طرح‌هایی که امت عربی و اسلامی را هدف قرار داده است خنثی شود.

این گروه‌ها در بیانیه‌ای مشترک از اتحادیه عرب و سازمان همکاری کشور‌های اسلامی خواستند برای توقف این تجاوزات و برادرکشی‌ها اقدام عاجل صورت دهند. آن‌ها ضمن تاکید بر حق حاکمیت جمهوری عربی سوریه بر خاک خود و حفظ تمامیت ارضی و استقلال و ماهیت عربی آن، عقب نشینی نیرو‌های ترکیه از خاک سوریه و خنثی کردن طرح‌های فتنه انگیزی در امت اسلامی را خواستار شدند.

نیرو‌های ملی و اسلامی ضمن هشدار درباره طرح‌هایی برای تجزیه سوریه به عنوان مقدمه‌ای برای تجزیه منطقه و عملی کردن معامله قرن آمریکا و تهدید امنیت و صلح منطقه ای بر ضرورت ثبات و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

گروه‌های امضاکننده بیانیه عبارتند از: جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، جبهه دموکراتیک آزادیبخش فلسطین، جبهه مردمی برای آزادسازی فلسطین ”فرماندهی کل“، جنبش آزادیبخش ملی فلسطین ”فتح“، جبهه آزادی بخش عربی، جبهه مبارزه مردمی فلسطین، جبهه عربی فلسطین، حزب مردم فلسطین، جبهه آزادی بخش فلسطین، اتحادیه دمکراتیک فلسطین ”فدا“، جنبش اقدام فلسطین، پیشتازان نبرد آزادیبخش مردمی ”نیرو‌های صاعقه“.

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی فلسطین از دولت ترکیه خواست به تحرکات نظامی خود در خاک سوریه پایان دهد. این جنبش در بیانیه‌ای درباره جنگ در شمال سوریه تاکید کرد: گفتگو، مسالمت آمیز‌ترین راه برای پایان دادن به درگیری هاست.

جنبش جهاد اسلامی توقف درگیری‌ها و خون ریزی‌ها در خاک کشور برادر، سوریه و یکپارچه سازی توان امت اسلامی را برای آزادسازی فلسطین و بازپس گیری آن از چنگال رژیم صهیونیستی خواستار شد.

این جنبش از دولت ترکیه خواست به توافق‌های دوجانبه‌ای که بین دو کشور امضا شده است پایبند باشد. جنبش جهاد بر دفاع از خاک عربی سوریه تاکید و در این زمینه به تلاش‌های دولت آمریکا به منظور تجزیه این کشور به عنوان مقدمه تلاش برای اجرایی شدن طرح‌های تجزیه منطقه و نابودی آرمان فلسطین اشاره کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر