کد خبر: ۷۱۰۳۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
کد خبر : ۷۱۰۳۶۴۱

معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از پیگیری برای برگزاری جشنواره ملی وحدت اقوام به مناسبت هفته وحدت در کرمانشاه خبرداد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مهدی فتاحیان معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از پیگیری برای اجرای چند طرح ملی حوزه جوانان در کرمانشاه خبرداد و گفت : در یکی از این طرح‌‎ها به دنبال برگزاری جشنواره ملی وحدت اقوام به مناسبت هفته وحدت در کرمانشاه هستیم که این طرح توسط یکی از سمن‌های استان اعلام شده است.

او بااشاره به اجرای طرحی برای کاهش آمار طلاق در استان، گفت : این طرح بصورت پایلوت در استان درحال انجام است که اگر موفقیت‌آمیز باشد، کشوری می‌شود.

معاون جوانان اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه به رشد قابل توجه تعداد سمن‌های کرمانشاه در یکسال اخیر اشاره کرد و گفت: تعداد سمن‌های حوزه جوانان استان از ابتدای سال جاری ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

 این مسئول گفت: تا پایان سالجاری تعداد سمن‌های حوزه جوانان استان حداقل به بیش از ۹۰ سمن خواهد رسید.

او از برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه‌های آموزش کارآفرینی در استان برای جوانان خبرداد و گفت: همچنین در بحث تخصیص اعتبارات نیز تمام اعتباراتی که برای بحث کارآفرینی و اشتغال به استان اختصاص یافته را جذب کرده‌ایم.

 محسن پروانه مسئول انجمن سمن‌های مردم نهاد حوزه جوانان استان کرمانشاه از معاون جوانان وزیر ورزش وجوانان خواست تا میزبانی یک همایش ملی را درحوزه جوانان به کرمانشاه واگذار کند.

او گفت: استاندار کرمانشاه چندی پیش ۱۵ هکتار از زمین‌های دیم قصرشیرین که از سامانه گرمسیری سیراب می‌شوند را در فاز اول به جوانان بیکار و فارغ التحصیلان کشاورزی این شهرستان واگذار کرد تا روی این زمین‌ها فعالیت داشته باشند.

پروانه گفت: طی شش روز گذشته که سامانه را برای ثبت نام از متقاضیان این طرح راه اندازی کرده‌ایم، ۹۵۰ نفر ثبت نام کرده‌اند که حاکی از استقبال گسترده از آن است.

او بابیان اینکه واگذاری این زمین‌ها به جوانان بصورت رایگان نیست، گفت: از معاونت جوانان وزارت ورزش وجوانان استان می‌خواهیم تا به منظور حمایت از اشتغال جوانان این استان با رایزنی بستری فراهم کند تا زمین‌ها بصورت رایگان در اختیار جوانان قرار گیرد.

رئیس مجمع سمن‌های مردم نهاد حوزه جوانان کرمانشاه به همجواری کرمانشاه با مرز عراق هم اشاره کرد و گفت: می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم تا همکاری‌ها و هیات‌های دوستی را با سمن‌های کشور عراق داشته باشیم .

 

 

انتهای پیام/د

برگزاری جشنواره ملی وحدت اقوام

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر