کد خبر: ۷۱۰۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
کد خبر : ۷۱۰۳۷۴۶

در پی تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، دولت مرکزی دمشق و نیرو‌های دموکراتیک کُرد سوریه با یکدیگر توافق کردند.

مذاکرات دولت سوریه و نیرو‌های دموکراتیک کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز،  دولت سوریه و نیرو‌های دموکراتیک کُرد مذاکراتی در یکی از پایگاه‌های هوایی روسیه در سوریه برگزار کردند و به توافق رسیدند.

احمد سلیمان، یکی از اعضای ارشد حزب دموکراتیک کرد در سوریه گفت این مذاکرات در پایگاه حمیمیم در لاذقیه با حضور روس‌ها برگزار شد.

در بیانیه کردهای سوریه درباره این توافق آمده است: ما هرگز به دنبال جدایی از سوریه نبوده بلکه همواره خواستار گفت‌وگو و حل مسالمت‌آمیز بحران بوده‌ایم. ما هرگز همسایگان از جمله ترکیه را هدف قرار نداده‌ایم، اما ترکیه ما را به تروریسم متهم کرده است. ترکیه از ابتدای بحران سوریه، با ترویج تروریسم در سوریه، فعالانه نقشی منفی ایفا کرده است. 

این بیانیه افزود: وظیفه ما دفاع از مرز‌ها و تمامیت ارضی سوریه است. به همین دلیل، ارتش سوریه می‌تواند در مرز با ترکیه مستقر شده و برای دفاع از مرز‌ها و آزادسازی شهر‌های تحت اشغال ارتش ترکیه و مزدوران این کشور، وارد عمل شود. به نیرو‌های خود اعلام می‌کنیم که استقرار ارتش سوریه بر اساس هماهنگی با نیرو‌های دموکراتیک سوریه صورت می‌گیرد.

درچارچوب توافق میان دمشق و نیرو‌های دموکرات کرد، یگان‌هایی از ارتش سوریه عازم شهر رقه و چاه‌های نفت این شهر شدند.

ترکیه چهارشنبه هفته گذشته عملیات نظامی خود با عنوان «چشمه صلح» را با ادعای پایان دادن به حضور تروریست‌ها در نزدیکی مرز‌های کشورش در شمال خاک سوریه آغاز کرد. این اقدام غیرقانونی که نقض حاکمیت کشور سوریه است از سوی شماری از کشور‌ها محکوم شد.

خبرگزاری سانا ساعاتی پیش اعلام کرد یگان‌هایی از ارتش سوریه به منظور مقابله با تهاجم ترکیه علیه خاک سوریه به سمت شمال این کشور حرکت کرد. این خبرگزاری نوشت: «یگان‌های ارتش سوریه برای مقابله با تجاوز ترکیه حرکت به سمت شمال را آغاز کردند. ارتش سوریه برای تحت کنترل درآوردن شهر منبج، واقع در شرق استان حلب، وارد شهر شد.» (بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر