کد خبر: ۷۱۰۴۲۸۰
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
کد خبر : ۷۱۰۴۲۸۰
گروه : قزوین » قزوین
رییس کل دادگستری قزوین:

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: محور، قانون است وخواستار انتخاباتی سالم با حضور حداکثری هستیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام قدرتی رییس کل دادگستری استان گفت: محور، قانون است وخواستار انتخاباتی سالم با حضور حداکثری هستیم و باید کار همه ستاد‌ها و کارگروه‌های انتخاباتی حول این محور باشد.

حجت الاسلام قدرتی افزود: کارگروه‌های متناظر شهرستان تشکیل شده است و برنامه زمانبندی برگزاری جلسات ستاد به اعضا ابلاغ خواهد شد.

او اضافه کرد: هر کسی در هر جایگاه و مقامی قبل، حین انتخابات و بعد از آن مرتکب جرمی شود، توسط مراجع قضایی استان برخورد لازم با او انجام خواهد شد.

مقام ارشد قضایی استان گفت: بخشنامه تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی ریاست قوه قضاییه در خصوص جرائم انتخاباتی برای همه دستگاه‌های اجرایی استان ابلاغ شد تا در شورای اداری مطرح شود.

حجت الاسلام و المسلمین قدرتی گفت: وظایف ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی باید مطابق بخشنامه رییس قوه قضاییه اجرا شود، جرایم عمومی و انتخاباتی قبل از انتخابات و بعد از انتخابات توسط شورای نگهبان و انتخابات و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری احصاء و دسته بندی و چاپ شود.

او افزود: ستاد پیشگیری و ستاد امنیت انتخابات و سایر کمیته‌ها باید مکمل یکدیگر بوده است تا در انعکاس فوری وقایع و رویداد‌ها عملکرد خوبی داشته باشند.

رییس کل دادگستری استان گفت: ستاد‌های شهرستانی روزانه باید وقایع و حوادث مرتبط با انتخابات من جمله فضای مجازی را رصد و به دبیرخانه ستاد استان منعکس کنند تا به هیئت اجرایی و نظارت انعکاس یابد و همه دستگاه ها‌ی اجرایی باید همکاری لازم را برای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی داشته باشند.

او افزود: همه مدیران در فضای مجازی شهرستان‌ها شناسایی شوند و روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها جلسات توجیهی برای آن‌ها برگزار کنند و ستاد‌های شهرستانی و ستاد استان مکلفند براساس وظایف تعیین شده در بخشنامه عمل کنند و توجه ویژه به اقدامات پیشگیرانه داشته باشند.

انتهای پیام/ک

محور، قانون است وخواستار انتخاباتی سالم با حضور حداکثری هستیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر