کد خبر: ۷۱۰۴۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
کد خبر : ۷۱۰۴۵۱۹

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: در دولت تدبیر و امید احیای دریاچه ارومیه گفتمان مشترک مردم و مسئولین شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه،سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان در آیین آغاز بکار کارگاه انتقال تجربه‌های منطقه‌ای در خصوص نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه و ششمین جلسه بورد مدیریت مشارکتی مرکز منطقه‌ای رامسر در مرکز و غرب آسیا که در آرومیه برگزار شد گفت: از سال ٩٣ با اهتمام دولت در جهت نجات دریاچه ارومیه با تعریف پروژه‌های اجرایی اولویت دار با آگاه سازی مردم و جوامع محلی مشارکت همگانی و حرکت در مسیر احیای دریاچه به گفتمان مشترک مردم و مسئولین درآمد و امروز شاهد روز‌های خوش برای این تالاب بین المللی هستیم.

پیمان آرامون به اختصاص ٢٠٠ میلیارد تومان اعتبار توسط دولت د. ر سالجاری برای احیای دریاچه اشاره کرد و افزود:استفاده از تجارب سایر کشو‌های منطقه و بهره گیری از دانش بومی و بین المللی گام مهمی در تعیین پروژه‌های نجات بخشی داشته و برگزاری این نشست‌ها در تبادل این تجربیات بسیار مفید خواهد بود.

او انجام فعالیت‌های فرهنگی در آگاه سازی کشاورزان، بهره برداران، جوامع محلی و عموم مردم ساکن در حاشیه دریاچه ارومیه را در پیشبرد طرح‌های اجرایی علاج بخشی بسیار مهم دانست و اظهار داشت: الگوسازی مشارکت جوامع محلی در استقرار کشاورزی پایدار و حفاظت از تنوع زیستی در ٩۵ روستای حاشیه دریاچه ارومیه اجرا شده و امسال نیز ۶ برنامه آموزشی و آگاهی بخشی از طریق اعلان عمومی به سازمان‌های مردم نهاد و فعالان در این بخش واکذار شده است.

در ادامه این نشست مدیر اجرایی مرکز منطقه‌ای رامسر در مرکز و غرب آسیا، نماینده دفترعمران ملل متحد، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و رئیس برد مرکز منطقه‌ای رامسر در مرکز و غرب آسیا و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی در سخنانی بر نقش مردم و مشارکت جوامع بین المللی و کشور‌های منطقه در در حفاظت و احیای تالاب‌ها و زیست بوم‌ها تاکید کردند.

این کارگاه در قالب گروه‌های تخصصی و با حضور کارشناسان و نمایندگان سازمان‌های منطقه‌ای از ٢٢ آبان تا ٢۴ آبان در ارومیه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/م

آیین آغاز بکار کارگاه انتقال تجربه‌های منطقه‌ای در خصوص نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر