کد خبر: ۷۱۰۴۵۴۵
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

رئیس کل دادگستری گلستان از اجرای طرح همیار قانون با هدف آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با قوانین و تکالیف حقوقی خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۴۰ معلم و مربی پیش دبستانی و مهد کودک در این طرح آموزش دیدند و قرار است از اول آبان در مدارس و مهدکودک‌های گرگان اجرای طرح همیار قانون آغاز شود.

هاشمیان افزود: در قالب این طرح، مربیان و معلمان، قوانین را برای مهد کودکی‌ها و دانش اموزان مقطع ابتدایی به صورت شعر، ادبیات داستانی و نمایشی، آموزش می‌دهند و در مقاطع متوسطه نیز دانش آموزان متناسب با پایه تحصیلی و نیاز شان، قوانین و تکالیف حقوقی را می‌آموزند و به دوستان و خانواده هایشان نیز آموزش می‌دهند.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که مسئولیت مدنی در قانون مشخص است و مطابق قوانین و آیین‌نامه‌ها ملزم به رعایت قوانین هستیم افزود: آموزش قانون به شهروندان برای ما یک تکلیف است و در این بین آموزش از سنین پایین برای دانش آموزان مؤثر است.

هادی هاشمیان گفت: برای اجرای این طرح کارگروهی بین دادگستری، ستانداری، آموزش و پرورش، بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بسیج حقوقدانان تشکیل و پس از چند ماه کار کارشناسی اجرای آزمایش اجرای این طرح در گرگان آغاز شد و به تدریج در سراسر استان فراگیر می‌شود.

هاشمیان به اجرای طرح موفق همیار پلیس در مدارس اشاره کرد و افزود: در قالب این طرح دانش آموزان علاوه بر این که فعالیت‎های اجتماعی را دنبال می‎کنند، انضباط، قانون و حقوق خود را می‌آموزند و به خانواده‌های خود نیز منتقل می‌کنند.

به گفته هاشمیان، اجرای این طرح به کاهش خشونت، سرقت و سایر آسیب‌های اجتماعی در مدارس کمک شایانی خواهد کرد.
 
انتهای پیام / فا
 

آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با قوانین و تکالیف حقوقی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر