کد خبر: ۷۱۰۴۵۵۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
کد خبر : ۷۱۰۴۵۵۸

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: هر گونه تحرک و اقدام غیر قانونی نامزد‌های انتخابات رصد شده و با آن برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل  امروز در جلسه ستاد ویژه پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بر لزوم برگزاری انتخابات سالم، آزاد و با مشارکت حداکثری مردم تاکید کرد و گفت: ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان در دادگستری استان با عضویت  و نهادهای مرتبط تشکیل شده و با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته و آسیب شناسی موضوع بر برگزاری صحیح انتخابات نظارت خواهد کرد.

او با بیان اینکه رویکرد ما پیشگیری از تخلفات انتخاباتی است، افزود: نگاه‌ها در انتخابات باید پیشگیرانه باشد تا شاهد یک انتخابات سالم و رقابتی باشیم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل نقش رسانه‌ها در انتخابات را ضرروی دانست و بیان کرد: رسانه ها در انتخابات نقش سنگینی دارند و در جهت مشارکت حداکثری و سالم‌سازی فضای انتخاباتی کمک حال دست اندرکاران خواهند بود و در این میان فضای مجازی هم رصد می‌شود تا فضای انتخابات را مخدوش نکرده و موجب تشویش اذهان عمومی نشوند .

یوسف خدادادی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: انتخابات پیش رو در کنار امنیت، سلامت و رقابت به منظور مشارکت حداکثری مردم از اهمیت ویژه‌ای  برخوردار است .

او افزود: برخی از جرایم همچون خرید و فروش آراء ، سوء استفاده از امکانات دولتی، توهین ، افتراء، تخریب و اهانت افراد به نامزدها چه در فضای مجازی و واقعی  باید مورد توجه نامزدها و  هواداران انها  و نیز مسئولان قرار گرفته و از آن خوداری شود.

خدادادی  گفت: دستگاه قضایی با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی استان عضو ستاد در راستای وظایف قانونی ذاتی خود در جهت صیانت از حق و حقوق عامه مردم با هرگونه تخلف انتخاباتی به شدت برخورد می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل سیاه نمایی و تخریب چهره نظام،استفاده از امکانات دولتی و موسسات عمومی وابسته به دولت به نفع کاندیداهای خاص،استفاده از بیت المال ،بهره گیری ابزاری از اقوام و دادن وعده های غیر قابل تحقق به آنها ،تخریب و توهین به کاندیداهای رقیب،اختلاف در امر انتخابات ،دخالت در انتخابات و اظهارات تخریبی کاندیداها،تبلیغات زود هنگام و خارج از مهلت ، دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی به نفع کاندیدای خاص، سوء استفاده احتمالی مسئولان استانی از مقام و جایگاه اداری خود له و علیه کاندیداها ،خرید و فروش آراء و واگذاری اماکن دولتی و عمومی به نامزد ها را از جمله اهم تخلفات انتخاباتی ذکر کرد.

انتهای پیام/ع

نقش رسانه‌ها در انتخابات ضرروی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر