کد خبر: ۷۱۰۴۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۳
کد خبر : ۷۱۰۴۷۲۳
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

بازیگر نمایش «جمعه کشی» از دوباره اجرا شدن این اثر و تاثیر آن بر مخاطب گفت.

نمایشی قدیمی که تحت عنوان ژانر جدید به روی صحنه می‌رودمسعود رحیم پور بازیگر نمایش «جمعه کشی»، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره متن این نمایش گفت: متن این نمایش نوشته استاد اسماعیل خلج است و بنده نقش یک راننده را حین نمایش اجرا می‌کنم؛ در اجرای دوره قبلی آقای رضا رویگری این نقش را بازی کردند.

رحیم‌پور با اشاره به تأثیر نمایش «جمعه‌کشی» بر مخاطب اظهار داشت: مخاطبان این نمایش با یک ژانر و گونه نمایشی جدید روبرو می شوند. خوشبختانه مخاطبان از اجرا راضی بودند. به نظرم اگر نمایش تاثیری بر مخاطب نداشته باشد، به معنای تلاش کم عوامل برای موثر واقع شدن آن است.

وی افزود: نمایش «جمعه کشی» بر اساس وظیفه هنر تئاتر یعنی فرهنگ سازی اجرا می‌شود. متاسفانه در این سال‌ها تئاتر کشور نه تنها فرهنگ سازی نشده بلکه فرهنگ را به پست و عدول هم برده که همین عامل به دلیل حمایت و هدایت مسئولان فرهنگی از اینگونه تئاتر‌ها بوده است.

کارگردان نمایش «جمعه‌کشی» درباره مشکلات اجرای این نمایش گفت: این نمایش با مضمون و محتوای تلخ طنز به روی صحنه می‌رود و بر همین اساس مخاطب باید از اجرای این نمایش بخندد، اما مخالف انتظار ما از آنجا که بیشتر مخاطبان به مطالب یا نمایش‌های زشت واکنش خنده نشان می‌دهند، در مقابل این نمایش با مضمون درست و مناسب، هیچ عکس العملی از خود نشان نمی‌دهند.

رحیم‌پور با اشاره به انتخاب نام «جمعه کشی» برای این نمایش گفت: به این دلیل انتخاب شد که روایت کل ماجرا در یک روز جمعه اتفاق می‌افتد و به جمع شدن عده‌ای در کنار هم می‌پردازد. به عنوان بازیگر از هم بازی با آقای خلج و دیگر عوامل نمایش رضایت کافی را دارم. چرا که ما لیاقت بازی در این نمایش موثر، با ارزش و به چالش کشیدن آن را داشته ایم.

رحیم پور با اشاره به استقبال مخاطبان از نمایش «جمعه کشی» اظهار داشت: متأسفانه روز‌های اول استقبال افراد از این نمایش به علت تمرینات و تبلیغات کم راضی کننده نبود، اما روز به روز تعداد تماشاگران از این نمایش افزایش پیدا کرد. امیدوارم شاهد استقبال بیشتر افراد از این نمایش باشیم.

این کارگردان تئاتر درباره تمرینات انجام شده برای اجرای نمایش «جمعه کشی» گفت: ما برای اینکه این نمایش را به روی صحنه ببریم حدود یک ماه روزانه به تمرین پرداختیم؛ اما کارکردن با آقای خلج به علت نکته سنجی و زیرکی ایشان کمی سخت است و به تمرینات بیشتری احتیاج داشتیم ولی بنده، خدا را بسیار شاکر هستم که تجربه همکاری با این گروه پرتلاش و توانا را داشته ام.

رحیم پور با اشاره به چگونگی پیشنهاد نمایش «جمعه کشی» برای بازی اظهار داشت: از آنجا که آقای ایلیا گیاهچی دستیار کارگردان و مجری نمایش هستند و بنده هم به عنوان عضو هیئت مدیره خانه تئاتر بودم، ایشان بنده را برای همکاری در این نمایش به آقای خلج معرفی کردند و طبق آشنایی که با ایشان داشتم. به سرعت یک نقش را برای تست از بنده کنار گذاشتند که همان روز اول در مرحله تست انتخاب و به عنوان نقش راننده آماده برای بازی شدم.

رحیم پور گفت: نمایش «جمعه کشی» برای مخاطبان عام و خاص مخصوصا دانشجویان بسیار موثر است. امیدوارم مخاطبان با تماشای خود از این نمایش انگیزه ما را برای بهتر اجرا کردن افزایش دهند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر