کد خبر: ۷۱۰۴۸۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
کد خبر : ۷۱۰۴۸۳۵

کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در نشست خود علی‌رغم محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، درباره تحریم تسلیحاتی آنکارا به توافق نرسیدند.

توافق اتحادیه اروپا برسر تحریم تسلیحاتی ترکیهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، کشور‌های اتحادیه اروپا در نشست امروز خود متعهد شدند سیاست‌های خود در قبال ترکیه را هماهنگ کنند، اما درباره تحریم تسلیحاتی این کشور به توافق نرسیدند. همچنین وزرای خارجه این کشور‌ها ضمن محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه از شورای امنیت سازمان ملل خواستند این عملیات را متوقف کند.

شورای اتحادیه اروپا در بیانیه خود اعلام کرد: «عملیات ترکیه در شمال سوریه عواقب بسیار بدی داشته است».

وزرای امور خارجی این اتحادیه پس از جلسه خود در لوکزامبورگ اعلام کردند: «کشور‌های عضو به سیاست‌های خود در مورد صادرات اسلحه به ترکیه متعهد هستند».

پیش از این، پاریس و برلین فروش سلاح به آنکارا را به دلیل حمله این کشور به سوریه محدود کرده بودند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز وعده داده بود با کنگره همکاری کند تا تحریم‌های شدیدی علیه ترکیه اعمال شود. اتحادیه عرب نیز چندی پیش با کاربرد لفظ «یورش» اقدام ترکیه علیه سوریه را محکوم کرده بود.

با این حال، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، جمعه گفت عملیات چشمه صلح را متوقف نمی‌کند و تأکید کرد تا زمانی که مرز ترکیه از شبه نظامیان پاک نشود، به حملات ادامه خواهد داد.

ترکیه چهارشنبه هفته گذشته عملیات نظامی خود با نام «چشمه صلح» را با ادعای پایان دادن به حضور تروریست‌ها در نزدیکی مرز‌های کشورش در شمال خاک سوریه آغاز کرد. این اقدام غیرقانونی که نقض حاکمیت کشور سوریه است از سوی شماری از کشور‌ها محکوم شد.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر