کد خبر: ۷۱۰۴۹۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱
کد خبر : ۷۱۰۴۹۲۵

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد این اتحادیه نگران بازپروری گروه تروریستی داعش در پی عملیات نظامی ترکیه در سوریه است.

موگرینی: نگرانیم عملیات نظامی ترکیه، سبب بازپروری داعش شودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه الحدث، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانسی مطبوعاتی در لوکزامبورگ درباره شکل‌گیری دوباره گروه تروریستی داعش  در پی عملیات نظامی ترکیه در سوریه هشدار داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین گفت: ما در خصوص اینکه عملیات ترکیه سبب بازپروری داعش شود، شدیدا نگران هستیم. اتحادیه اروپا عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه را محکوم می کند. ما خواهان آن هستیم که کمیته قانون اساسی، کار خود را در ژنو آغاز کند. اتحادیه اروپا پایبندی قوی به ثبات منطقه دارد.

 موگرینی همچنین افزود: ما به بررسی بحران بشری و بحران پناهندگان پایبندی داریم. (در مسأله تروریسم) باید به سازمان های تروریستی درج شده در فهرست سازمان ملل متحد تمرکز کرد. ترکیه برخی سازمان‌ها را تروریستی محسوب می کند که ما چنین نظری نداریم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین از پایبندی تمامی کشورهای عضو این اتحادیه به مسئله عدم صادرات سلاح به ترکیه خبر داد و گفت: ما مصمم هستیم که فروش سلاح به ترکیه متوقف شود.

او همچنین اعلام کرد: باید تمامی قطعنامه های شورای امنیت بطور کامل اجرایی شود.

از ۹ اکتبر امسال، ترکیه عملیات تجاوزکارانه چشمه صلح را در شمال شرقی سوریه آغاز کرده است. اردوغان در توجیه این عملیات می‌گوید باید امنیت مرز جنوبی ترکیه را تأمین و با این کار بازگشت آوارگان سوری را تسهیل کند. این عملیات با حملات هوایی به راس العین و دیگر شهر‌های مرزی سوریه آغاز شد. آنکارا سپس عملیات زمینی را آغاز کرد و در ۱۱ اکتبر اعلام کرد که کنترل راس العین را به دست گرفته است.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر