کد خبر: ۷۱۰۴۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
کد خبر : ۷۱۰۴۹۳۷
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسنی:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خواسته های خود را در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با جوانان مطرح کرده اند.

در گام دوم انقلاب از مهم‌ترین وظایف جوانان حفظ انقلاب و نزدیک تر کردن آن به تمدن نوین اسلامی استبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در نخستین همایش علمی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، به مرور انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از جوانان در این بیانیه پرداخت و با اشاره به حراست از انقلاب و نزدیک تر کردن آن به تمدن نوین اسلامی گفت: جوانان مخاطبان اصلی معظم له می باشد. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از جوانان می‌خواهد به میدان بیایند چرا که نسل قدیم با شتاب بسیار زیاد در حال تحویل انقلاب به نسل جدید است. دشمن در صدد حذف انقلاب است اما معظم له انتظار دارند جوانان انقلاب را حفظ و به تمدن نوین اسلامی نزدیک تر کنند.

نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به کسب آمادگی برای ظهور حضرت ولیعصر (ارواحنا فداه) خاطرنشان کرد: آمادگی برای درک عصر ظهور از دیگر خواسته‌های این بیانیه است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرماید که برای طلوع خورشید ولایت عظما و تحقق آرمان بزرگ تمدن نوین اسلامی تلاش کنید.

وی ورود پرانگیزه برای حفظ آینده کشور را مطرح کرد و افزود: میزان موفقیت هر فردی به اندازه انگیزه او است. نتیجه بی انگیزگی صفر و کم انگیزگی نتیجه کمی در پی خواهد داشت. مقام معظم رهبری (دامت برکاته) دهه آینده را متعلق به جوانان می‌داند و خواستار دفاع از انقلاب است. این موضوع در ارتش بر عهده فرماندهان است که برای نقش آفرینی جوانان تمهیدات لازم را تدبیر نمایند. سالانه چندین هزار جوان مانند رود در جریان وارد ارتش می شوند و دوران خدمت سربازی را در این مجموعه سپری می‌کنند. اگر قدرت برنامه‌ریزی داشته باشیم، می‌توانیم به خوبی جوانان را بکار گیریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش شناخت درست گذشته را راه کامیابی در آینده دانست و گفت: تا وقتی که گذشته را ندانید، نمی‌توانید آینده درستی را رقم بزنید. این بیانیه هن درد را نشان می‌دهد و هم درمان را.

حجت الاسلام محمدحسنی با مقایسه دستاوردهای انقلاب با سایر انقلاب‌ها خاطرنشان کرد: برای درک دستاوردهای کلان و بزرگ انقلاب اسلامی، باید دستاوردهای سایر انقلاب‌ها را بررسی کرد. در این 40 سال شاهد دستاوردهای جهادی و پیشرفت‌های چشم‌گیر بودیم که برای درک آن باید انقلاب‌های بزرگی همچون انقلاب فرانسه و روسیه و هند مقایسه کرد و حتی به بررسی سایر انقلاب‌های کوچک پرداخت.

وی همچنین با تاکید بر انتقال روحیه ما می‌توانیم به نسل‌های بعد ادامه داد: روحیه و باور "ما می‌توانیم" توسط حضرت امام راحل، منشا برکات بزرگی در این انقلاب شد و باید آن را به همگان منتقل کرد. این روحیه موجب دستیابی به دانش و دستاوردهای مهمی شده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همت، هوشیاری و ابتکار عمل را از دیگر انتظارات از جوانان برشمرد و یادآور شد: اداره‌کنندگان جامعه باید همت، سرعت و ابتکار عمل داشته باشند. تا پیشرفت مورد نظر ببانیه محقق شود.

نماینده ولی فقیه در ارتش به مسئولیت پذیری جهادگرانه مدیران جوان پرداخت و گفت:جوانان در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی،اجتماعی و بین‌المللی باید شانه‌های خود را زیر بار مسئولیت قرار دهند. برخی‌ها فقط مسئولیت پذیر هستند صرف مسئولیت پذیری کافی نیست بلکه چاره کار مسئولیت پذیری جهادگرانه است.

حجت الاسلام محمدحسنی گفت:ملتی که انقلاب کرد ه، نمی‌تواند عادی خدمت کند بلکه  باید به طور مضاعف کار کنند. نکته مهم این است که کشور از نظر ظرفیت‌های داخلی بسیار غنی است اما برخی از ظرفیت‌ها بدون استفاده مانده است. این وضعیت همت‌های انقلابی را می‌طلبد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطرنشان کرد: باید به علم پژوهی، معنویت و اخلاق، کار جهادی، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و عزت ملی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اهتمام ویژه ورزید.

وی به نگاه خوشبیانه به آینده تاکید کرد و افزود: این جمله بیت الغزل تمام جملات در بیانیه گام دوم است به همین دلیل حضرت آقا می فرمایند: نخستین توصیه من نگاه و امید خوشبینانه به آینده است. بدون امید به آینده، نمی توان گام موثر برداشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر