کد خبر: ۷۱۰۴۹۸۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر : ۷۱۰۴۹۸۱

امام جمعه اصفهان گفت: در میان جوانان کشور ظرفیت‌های بزرگ از نظر علمی و نخبگان علمی‌ای وجود دارند که طرح‌های بسیار خاص و کاربردی ارائه دادند و لازم است از آنان حمایت شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مسئولان جشنواره علمی و بین‌المللی خیام اظهار داشت: در میان جوانان کشور ظرفیت‌های بزرگ از نظر علمی و نخبگان علمی‌ای وجود دارند که طرح‌های بسیار خاص و کاربردی ارائه دادند و لازم است از آنان حمایت شود.

او با تأکید بر ضرورت پیوند صنعت و جامعه علمی و نخبگانی کشور افزود: دفتر این جشنواره باید بتواند ارتباط طرح‌ها و اختراعات را با صنایع ایجاد کند تا مشکلات صنعت برطرف شود، البته جشنواره‌های علمی باید بتوانند این پیوند را ایجاد کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان اصفهان اضافه کرد: دبیرخانه این جشنواره باید تبلیغات بیشتری داشته باشد تا نخبگان و کسانی که ایده و طرح دارند بتوانند به راحتی با این جشنواره مرتبط شوند، از سوی دیگر مسئولان جشنواره زمینه‌ای را فراهم کند که طرح‌ها به دستگاه‌های مختلف و مسئول معرفی و بررسی شود.

او با بیان اینکه باید از فرصت‌ها برای خودکفایی کشور در مسائل مختلف بهره برد، گفت: تحریم‌ها سازندگی دارد، زیرا در زمان تحریم، چون محروم از آنچه می‌خواهیم هستیم، دست و پا می‌زنیم که بسازیم و مستقل شویم.

آیت‌الله طباطبایی نژاد گفت: رهبر انقلاب همواره تأکید دارند که جوانان باید مشکلات کشور را برطرف کنند و حتی تأکیدات ایشان به گونه‌ای است که برخی اتهام می‌زنند که ایشان، در حال پیر زدایی هستند، رهبر انقلاب اسلامی باور دارند که جوانان می‌توانند مشکلات کشور را برطرف کنند.

سرپرست معاونت دانش و پژوهش سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در این دیدار اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم بر موضوع علم تأکید داشتند و لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که توانمندی‌های نخبگان کشور شناسایی و حمایت شود.

رسول گلکار افزود: جشنواره اختراعات مختلفی در کشور وجود دارد، اما ارتباط صنعت با دانشگاه و حتی مدارس را شکل نداده است، ما در این جشنواره تلاش می‌کنیم که این ارتباط شکل بگیرد.

او با بیان اینکه این جشنواره سال گذشته در تهران برگزار شد و امسال در اصفهان برگزار می‌شود، گفت: یکی از امتیازات جشنواره خیام، کسر خدمت است؛ اگر کسی، اختراعی که منجر به برطرف شدن معضلی از کشور و یا رفع وابستگی شود کسر خدمت اعمال می‌شود.

سرپرست معاونت دانش و پژوهش سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان این ظرفیت را دارد که نخبگان علمی جهان اسلام را جذب کند، تصریح کرد: ما هیچ‌گاه مدرک تحصیلی را ملاک دریافت اختراعات و ایده‌ها نگذاشتیم، به عنوان مثال کارگر فولاد مبارکه طرحی را داد و ما حمایت کردیم و امروز آن طرح در فولاد مبارکه اجرا شده و آسیب‌ها را برطرف کرده است.

انتهای پیام/م

 

باید از فرصت‌ها برای خودکفایی کشور در مسائل مختلف بهره برد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر