کد خبر: ۷۱۰۴۹۹۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
کد خبر : ۷۱۰۴۹۹۷
گروه : کرمان » کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: عملیات اجرایی ۷ پروژه در دادگستری کل استان کرمان در دست انجام است و با احداث آنها فضای مناسبی برای دادگستری‌ها و شورا‌های حل اختلاف در استان ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در آئین افتتاح ساختمان معاونت قضائی شورا‌های حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی) گفت: به عنوان نمونه شورا‌های حل اختلاف زندان‌های استان کرمان در سال ۹۷ با آزادسازی یک هزار و ۹۸۰ نفر از زندان رتبه برتر کشوری را کسب کرده اند که کار بزرگ و شایسته تقدیری است.

او با اشاره به اینکه شورا‌های حل اختلاف استان کرمان در حوزه قصاص و گذشت اولیای دم نیز کارنامه درخشانی دارند، ادامه داد: شورا‌های حل اختلاف استان کرمان در حوزه صلح و سازش نیز رتبه سوم کشوری را در چندین سال متوالی به خود ختصاص داده است که موفقیت استان در حوزه شورا‌های حل اختلاف را نشان می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: برمبنای برنامه ریزی‌های رئیس قوه قضائیه زمینه تعامل هر چه بیشتر بین مدیران قضایی و اعضای شورا‌های حل اختلاف فراهم شده است.

موحد در ادامه سخنان خود گفت: افتتاح ساختمان معاونت قضائی شورا‌های حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی)، سیزدهمین پروژه عمرانی افتتاح شده دادگستری استان کرمان در سال جاری به شمار می‌رود.

او اظهارداشت: ساختمان معاونت قضائی شورا‌های حل اختلاف دادگستری استان کرمان (ساختمان شهید توکلی) با ۷۵۰ مترمربع زیربنا و اعتبار یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده و برای امور اداری شورا‌های حل اختلاف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان به افتتاح ساختمان مجتمع قضایی شهید باهنر کرمان با صرف ۸ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری نیز اشاره و بیان کرد: در این مجتمع پرونده‌های مربوط به مواد مخدر و بخشی از پرونده‌های عمومی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

موحد با تاکید بر این مطلب که به سرانجام رساندن پروژه‌ها در شرایط سخت اقتصاد کشور، کار دشواری است، ادامه داد: عملیات اجرایی مجتمع قضایی شهید قدوسی نیز به منظور رسیدگی به جرائم اقتصادی با دو میلیارد تومان اعتبار و با همکاری سازمان بازرسی استان آغاز شده است.

او عنوان کرد: احداث مجتمع شورا‌های حل اختلاف و شعباتی از دادگاه‌ها در شهرک الغدیر از ضروریات کرمان به شمار می‌رود، زیرا در غرب شهر با وجود تمرکز جمعیتی، مجتمع‌های قضایی وجود ندارد.

موحد گفت: مجتمع قضایی رسیدگی به پرونده‌های تصادفات طی یک هفته آینده در کنار دادسرای کرمان راه اندازی می‌شود و در این مجتمع کارشناسان راهنمایی و رانندگی، بیمه و ... مستقر خواهند شد.

 رئیس کل سابق دادگستری استان کرمان نیز با اشاره به اینکه معمولا توسعه ساختمان‌های دادگستری وارتقای نیرو‌های اداری و قضایی ناشی از کثرت ورودی‌ها است، ادامه داد: افزایش ورودی‌ها به دلیل آسیب‌های اجتماعی و اختلافات است و دراین رابطه هر یک ما خودمان باید بدانیم چه میزان در بروز این مشکلات نقش داریم.

حجت الاسلام علی توکلی زاده افزود: نباید در بیرون از خود و بیرون از مرز‌ها دنبال مقصر گشت.

او ادامه داد: بسیاری از معضلاتی که سرریز آن‌ها به دادگستری وارد می‌شود ناشی از اقدامات خود ما و کمبود نظارت، پیگیری و آموزش است.

حجت الاسلام علی توکلی زاده بیان کرد: رشد آسیب‌ها در حال حاضر به دلیل تغییر سبک زندگی و رفتار و پوشش ماست و در این رابطه کسی مقصر نیست و اگر خودمان را مقصر بدانیم همه چیز اصلاح می‌شود، اما اگر دیگران را همواره مقصر بدانیم، خودمان به افرادی بی مسئولیت تبدیل می‌شویم.

این پیشکسوت قضایی در استان کرمان اظهارداشت:، چون سبک زندگی و رفتار‌ها عوض شده می‌بینیم هر فرد و خانواده‌ای به نوعی درگیر مسائلی است.

حجت الاسلام توکلی زاده ادامه داد: بسیاری از مشکلات ناشی از بلندپروازی است، چون می‌خواهیم پرستیژ اجتماعی ما افت نکند.

او ضمن اشاره به این مطلب که اعتماد زیادی به افراد و نبود نظارت منشا بروز بسیاری از پرونده‌های کلان است، گفت: به عنوان مثال در ژاپن اگر یک کارخانه و واحد تولیدی بزرگ بخواهد قیمتی را افزایش دهد از مردم می‌ترسد، زیرا نمی‌خرند و آن واحد ضرر خواهد کرد، اما در کشور ما چنین نیست و مردم برخی کالا‌ها را با چند برابر قیمت می‌خرند و این در حالی است که اگر نخرند، تولیدکنندگان مجبور با اصلاح قیمت‌ها خواهند شد.

انتهای پیام/ی

افتتاح معاون قضایی شعب حل اختلاف کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر