کد خبر: ۷۱۰۵۵۴۱
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
کد خبر : ۷۱۰۵۵۴۱
مدیرکل اوقاف کردستان:

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از اطعام بیش از ۴۰ هزار نفر از زائرین اربعین حسینی در ۳ موکب متعلق به اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان طی چند روز اخیر خبر داد.

اطعام ۴۰ هزار نفر در مواکب اوقاف و امور خیریه استان کردستانبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، حجت الاسلام محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار داشت: موکب امام خامنه‌ای در مرز خسروی، موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت و موکب سید الشهدا روستای خسرو آباد بیجار ۳ موکب اوقاف و امور خیریه کردستان هستند که در ایام اربعین به خدمت رسانی به زائران می‌پردازند.

او ادامه داد: موکب امام خامنه‌ای با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌های اردبیل، کرمانشاه و کردستان در مرز خسروی دائر شده است و روزانه ۷۰۰۰ نفر در این موکب اطعام و پذیرایی می‌شوند.

او یادآور شد: همچنین موکب اجرای نیت موقوفات اهل سنت در شهر سنندج خروجی کرمانشاه دائر شده است و در این موکب نیز روزانه ۴۰۰۰ نفر اطعام و پذیرایی می‌شوند و با گذشت نزدیک به یک هفته از فعالیت این مواکب تا کنون قریب به ۴۰ هزار نفر زائر از خدمات مواکب اوقاف و امور خیریه کردستان بهره‌مند شده اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان بیان داشت: تعداد ۴۰ نفر از کارکنان اوقاف، ماموستایان، هیات امناء و خدام اماکن متبرکه در این مواکب مشغول فعالیت می‌باشند و خدمت رسانی تا چند روز بعد از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام کاروند ادامه داد: راه پیمایی اربعین یک نماد جهانی برای نمایش اتحاد و همدلی مسلمانان بر علیه ظلم، بی عدالتی و فساد است و نه تنها موجب افزایش معنویت و تطهیر روح زائران می‌گردد موجبات دوستی و صمیمیت هرچه بیشتر بین مسلمانان را به وجود آورده است.

او با اشاره به اهمیت مشارکت اهل سنت در راستای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی، بیان کرد: این فعالیت نشان دهنده وحدت و همدلی در کشورمان است و انتظار می‌رود که این همراهی و همدلی همچنان در دیگر صحنه‌های ملی و دینی نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/ز

زائرین اربعین در مواکب کردستان اطعام شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر