کد خبر: ۷۱۰۵۷۰۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
کد خبر : ۷۱۰۵۷۰۴
گروه : همدان » همدان

استاندار همدان از تردد بیش از ۴ میلیون خودرو در جاده‌های استان همدان در ایام اربعین خبر داد.

تردد بیش از ۴ میلیون خودرو در جاده‌های استان همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سید سعید شاهرخی استاندار همدان در نشست اعضای ستاد اربعین حسینی همدان بیان کرد: تردد چهار میلیون دستگاه خودرو از جاده‌های این استان که بخش زیادی از آن‌ها را زائران تشکیل می‌دهند نشان از کار و حجم بسیار بزرگ اربعین حسینی است.

او با تقدیر از خدمات اعضای ستاد اربعین حسینی همدان که زمینه ساز و پشتیبانی کننده و خادم زائران هستند افزود: حدود سه میلیون و ۲۸۰ زائر در سامانه سماح نام نویسی کردند که سهم همدان حدود ۷۰ هزار نفر است.

استاندار همدان ادامه داد: موج برگشت زائران اربعین حسینی ویژگی‌های خاص خود را دارد چرا که با توجه به تلاش زائران برای مراجعه زود هنگام به استان محل سکونت به یکباره با حجم گسترده مراجعات مواجه شده که باید آمادگی را بالا ببریم.

شاهرخی اضافه کرد: ستاد اربعین همدان با توجه به وظایف درون و برون استانی که به آن محول شده از جمله پس کرانه ۶ استان در همدان در آمادگی کامل به سر می‌برد.

او ادامه داد: با توجه به درخواست پلیس راه مبنی بر ثبت تردد خودرو‌ها در سه ایستگاه پلیس راه واقع در جاده همدان - کرمانشاه، همدان - تهران و جوکار ملایر این موضوع باید عملیاتی شود.

استاندار همدان گفت: پنج هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار دستگاه خودرو روزانه در پایانه راه اندازی شده برای اربعین در مریانج حضور می‌یابند همچنین در موج رفت روزانه ۲۰۰ هزار پرس غذا در ایستگاه صلواتی توزیع شده است.

شاهرخی بیان کرد: ۸۱ ایستگاه صلواتی در استان همدان، سه ایستگاه توسط اهالی این استان در مرز و ۱۶ ایستگاه در عراق دایر شده است.

 استاندار همدان گفت: پیام راهپیمایی اربعین وفاداری به آرمان‌های والای انقلاب، همبستگی و نمایش قدرت جهان اسلام و تشیع است و باید همه در هر چه بهتر برگزار کردن آن نقش ایفا کنیم.

او   اظهار داشت: بارزترین ویژگی راهپیمایی اربعین، حرکت بزرگ و منحصر به فرد آن در جهان است که با عشق، علاقه و معنویت همراه است.

شاهرخی افزود: زائران اربعین حسینی به واسطه عشق و علاقه به آرمان‌های والای انسانی، حریت و آزادی و همه ارزش‌هایی که به برکت اسلام و مکتب تشیع در جامعه رواج یافته در این راهپیمایی بزرگ حضور می‌یابند.

استاندار همدان گفت: این حرکت علاوه بر اثر معنوی، همبستگی و وحدت موجود در این مناسبت موجب بهت جهانیان و افتخار مسلمانان شده است.

انتهای پیام/د.ا

راهپیمایی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر