کد خبر: ۷۱۰۵۸۲۶
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر : ۷۱۰۵۸۲۶

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: تعداد ۲۸ هزار و ۳۱۹ زائر تاکنون با بکارگیری ۹۸۷ دستگاه اتوبوس از مازندران به مقصد مرز مهران جابجا شدند.

جابجایی ۲۸ هزار و ۳۱۹ زائر از مازندران به مرز مهرانعباسعلی نجفی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران  در گفت و گو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری  ،گفت: با توجه به حذف روادید بین دو کشور ایران و عراق پیش بینی حضور حداکثری زائران و بر اساس صورت وضعیت‌های به روز و ثبت شده آنلاین از تاریخ ۹ شهریور تا به امروز بیش از ۲۸ هزار و ۳۱۹ زائر با بکارگیری ۹۸۷ دستگاه اتوبوس از شهر‌های مختلف استان به مقصد مهران جابجا گردیدند.

او افزود: با توجه به اعزام اتوبوس‌ها برای بازگشت زائران اربعین حسینی، محدودیت سرویس از تاریخ ۲۴ مهر لغایت ۲۹ مهر در جابجایی مسافرین وجود داشته، از این رو ضروری است هم استانی‌های عزیز برای سفر در تاریخ‌های یاد شده برنامه ریزی‌های لازم را داشته باشند.

نجفی گفت: با توجه به حجم بالای زائران امسال حداکثر ناوگان حمل و نقل مسافری استان برای جابجایی آن‌ها اختصاص داده شده است و روند اعزام زائران ادامه داشته و دور اول سفر برای بازگشت زائران آغاز شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران افزود: رانندگان ناوگان اعزامی موظف هستند پس از پیاده کردن زائران در شهر مقصد، حداکثر ظرف ۲۴ ساعت از زمان ورود به عراق به داخل کشور بازگردند، از این رو شرکت‌ها متعهد هستند در طول ایام طرح، برنامه زمان‌بندی سفر را به گونه‌ای تنظیم کنند که حداکثر تا ۲۵ مهر ماه به کشور بازگشته و در ایام اوج سفر‌های بازگشت از تاریخ ۲۵ تا ۲۹ مهر ماه در جابه‌جایی زائران داخلی مشارکت داشته باشند.

نجفی گفت: با توجه به اینکه در طول سال هیچ سرویس مستقیمی از شهر‌های استان به مقصد مرز مهران وجود نداشته، لذا این اداره کل با برنامه ریزی از قبل تعیین شده و در جهت سهولت زائرینی که قصد عزیمت به صورت انفرادی به این منطقه را دارند اقدام به قرار دادن خودرو‌های مسافری برای مرز مهران از تاریخ ۱۰ مهر با هزینه نرخ مصوب نمود.

او افزود:: مسافران عزیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص می‌توانند به شماره ۳۰۰۰۱۴۱ پیام ارسال نموده تا از طریق مسولین ذیربط اقدام لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/س

جابجایی ۲۸ هزار زائر با ۹۸۷ دستگاه اتوبوس از مازندران به مرز مهران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر