کد خبر: ۷۱۰۵۹۲۰
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
کد خبر : ۷۱۰۵۹۲۰
گروه : قزوین » قزوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از استقرار و فعالیت ۴۵ واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۵ واحد صنعتی و تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان شناسایی شده است افزود:  از این تعداد ۲۵ واحد به عنوان شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده است و مابقی در مرحله ثبت نهایی هستند.

او گفت: بیشترین آمار شرکت‌های دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی کاسپین و لیا مستقرند.  

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان افزود: در سفر دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به استان و بازدید از چند شرکت دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین قول مساعدت برای تسریع در بررسی پرونده ۱۹ شرکت مستعد دانش بیان را صادر کرده که به ثبت برسد.

خانپور با اشاره به مشوق‌ها و برنامه‌های حمایتی برای شرکت‌های دانش بنیان گفت: دریافت تسهیلات و معافیت مالیاتی، معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان جهت تبدیل ایده به محصول و اشتغال دانش آموختگان برتر فناور، حمایت از صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی جهت حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی بصورت رایگان از جمله برنامه‌های حمایتی از این شرکتهاست.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان میزان سرمایه گذاری واحد‌های تولیدی دانش بنیان و مستعد دانش بنیان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان را یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال بیان کرد که زمینه اشتغال دو هزار و ۱۱۵ نفر را فراهم کرده است.

به گفته خانپور این واحد‌های تولیدی در زمینه محصولات تولیدی مواد دارویی، ماشین آلات بسته بندی غذایی، مواد شیمیای و رزینی، موتور و دوچرخه، سیل و یاتاقان، مقره سیلیکونی، تجهیزات آزمایشگاهی، مواد زیستی کشاورزی، زئولایت، کپسول آتش نشانی، نساجی و پوشاک، سیستم‌های روشنایی، فرآورده‌های دارویی و آرایشی و بهداشتی، قطعات یدکی خودرو، فیلتر‌های صنعتی، فرآورده‌های و بسته بندی کشمش و خرما و تولید فرو مولبیدن و نمک‌های رنیوم فعالیت می‌کنند.
انتهای پیام/.
 

سرمایه گذاری هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی شرکت‌های دانش بنیان در قزوین 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر