کد خبر: ۷۱۰۶۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
کد خبر : ۷۱۰۶۲۶۲
در دیدار مومنی با جمعی از مقامات اتریشی مطرح شد؛

یکی از مسئولان وزارت بهداشت اتریش گفت: در اتریش تقریبا ۴۵ هزار معتاد وجود دارد که تحت کنترل و درمان قرار دارند.

اتریش ۴۵ هزار معتاد داردبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اسکندر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در دیدار با مسئولان وزارت کار، تأمین اجتماعی و بهداشت اتریش که در حاشیه سفر خود به وین انجام شد، گفت: از آنجایی که برنامه‌های مبارزه با موادمخدر در کشور ایران، مبتنی بر راهبرد متوازن است، پیگیری امور مرتبط با پیشگیری، درمان، بازپروری و همچنین کاهش آسیب از جمله موضوعاتی است که همسو با اقدامات انتظامی و مقابله‌ای اجرا می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تفاوت وضعیت ایران با اتریش به دلیل همسایگی با افغانستان به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر جهان است، گفت: به همین دلیل کار‌های دو کشور در زمینه مبارزه با موادمخدر متفاوت است، اما در مبحث پیشگیری و درمان تا حد زیادی مشترک هستند.

کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر توسط ایران در سال گذشته

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به کشف ۸۰۰ تن مواد مخدر از سوی ایران در سال گذشته که عمده مقصد آن کشور‌های اروپایی بوده است، تاکید کرد: برای ایران تفاوتی بین جوانان ایرانی و اروپایی نیست و کشورمان به عنوان یک وظیفه حقوق بشری با موادمخدر مبارزه می‎کند.

مومنی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران دارای تجربیات بسیار خوبی در کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد است و کشور اتریش نیز تجارب ارزشمندی در این خصوص دارد و مایلیم زمینه‌های لازم برای تبادل اطلاعات و تجربیات فی‌مابین دو کشور فراهم شود.


بیشتر بخوانید: رشد ۶۰۰ درصدی کشف ماده مخدر شیشه در ایران


همچنین طرف اتریشی در این دیدار به ارائه آمار و مراحل درمان معتادان و تجربه آن کشور در این زمینه پرداخت و گفت: در اتریش تقریبا ۴۵ هزار معتاد وجود دارد که تحت کنترل و درمان قرار دارند و اگر در حوزه درمان، شرایط زندگی فرد تحت درمان، به حالت عادی بازگردد تا از زندگی لذت ببرد، آن وقت است که توانسته‌ایم اعتیاد را به گونه‌ای کنترل کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر