کد خبر: ۷۱۰۶۵۵۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
کد خبر : ۷۱۰۶۵۵۳
گروه : همدان » همدان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان گفت:از ابتدای امسال تا تاکنون ۴۸ باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان منهدم شد.

انهدام ۴۸ باند توزیع مواد مخدر در استان همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،سرهنگ هادی قزوینه، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تا تاکنون ۴۸ باند تهیه و توزیع موادمخدر در استان منهدم شد افزود: سه تن و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر نیزاز قاچاقچیان کشف شده است.

او گفت: ۷ هزار و ۱۴۲ نفرشامل چهار هزار و ۲۵۴ نگهدارنده و معتاد به مواد مخدر و ۲ هزار و ۸۸۸ قاچاقچی، خرده فروش و توزیع کننده از ابتدای سالجاری تا ۲۲ مهر امسال در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

او ادامه داد: ۷۷۸ طرح موضوعی در حوزه مبارزه با موادمخدر با محوریت پاکسازی نقاط آلوده و جمع آوری خرده فروشان و معتادان متجاهر اجرا شده که ۴۹۶ طرح از این تعداد شامل جمع آوری معتادان و برخورد با خرده فروشان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان اضافه کرد: همچنین با توجه به موقعیت جغرافیایی استان همدان ۲۵۲ طرح در جاده‌های مواصلاتی اجرا و ۳۰ طرح مقابله با کشت شاهدانه و خشخاش عملیاتی شد.

سرهنگ قزوینه گفت: مجموع عملیات‌هایی که در حوزه مواد مخدر به همت تمامی دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی در سالجاری صورت گرفته ۶ هزار و ۶۹۲ عملیات بوده که با رشد ۱۹ درصدی در این حوزه مواجه هستیم.

او اظهار داشت: ۲۲ عملیات مشترک فرا استانی انجام دادیم که این عملیات‌ها یک رویکرد پیش دستانه برای ضربه زدن به شبکه‌ها و باند‌های فعال در خارج از استان است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان توقیف ۵۸ دستگاه خودرو، ۲۷ دستگاه موتورسیکلت و کشف ۱۰ قبضه اسلحه جنگی را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در این حوزه برشمرد.

او ابراز داشت: بیشترین میزان کشفیات شامل تریاک با یک هزار ۳۰۰ کیلوگرم، گل با حدود یک تن، هرویین ۱۰۳ کیلوگرم و شیشه ۳۵ کیلوگرم است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان تاکید کرد: ماده مخدر گل به عنوان تهدید جدید جای خود را در بازار مصرف، تهیه و توزیع باز کرده است و کشف حدود یک تن مخدرگل زنگ خطر جدی است.

سرهنگ قزوینه اضافه کرد: قاچاق و جابجایی گل روند رو به رشدی داشته است، اما با این وجود در همدان کشت این نوع ماده روانگردان را نداشتیم.

انتهای پیام/ج

ماده مخدر گل تهدیدی جدید در جامعه است 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر