کد خبر: ۷۱۰۷۱۰۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
کد خبر : ۷۱۰۷۱۰۷

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج از تبرئه شدن شهرداری در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در بلوار دکتر حسینی خبر داد.

شهرداری سنندج تبرئه شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، امیر عمیدی مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نبود کنار گذر و کمربندی برای تردد خودرو‌های ترانزیتی و تانکر‌های حامل مواد سوختی در سنندج باعث شده که این خوردو‌ها از بلوار دکتر حسینی تردد کنند.

او افزود: بلوار دکتر حسینی بلواری است با کارکرد شهری و عبور کامیون‌ها و تانکر‌های حامل مواد سوختی در این بلوار بسیار خطرناک بوده و بار‌ها شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر بوده ایم.

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج یادآور شد: ۲۰ تیر سال گذشته یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در این بلوار برخورد کرده وباعث آتش سوزی می‌شود و ۱۱ نفر از مسافران جان خود را از دست داده و هفت نفر مصدوم شدند.

او افزود: در نظریه کارشناسی و کروکی اولیه شهرداری سنندج به دلیل عدم اصلاح هندسی معبر و شیب تند و غیراستاندارد بلوار دکتر حسینی ۲۵ درصد مقصر شناخته شده بود.


بیشتر بخوانید: حادثه دلخراش در سنندج/ آمار کشته‌های تصادف تانکر سوخت با اتوبوس به ۱۱ نفر رسید/ اعلام سه روز عزای عمومی در استان کردستان + فیلم و تصاویر


عمیدی اظهار داشت: پس از این حادثه و با اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از هشت درصد اعلام کردند و در این زمینه شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی را رعایت کرده بود.

او اعلام کرد: در خصوص تعریض معبر هم بار‌ها شهرداری با نیروی انتظامی در راستای تعریض معبر نامه نگاری کرده بود و هیچگونه قصوری متوجه شهرداری نبود.

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج افزود: با پیگیری‌های مستمر اداره حقوقی این شهرداری و وکیل پرونده، قرار منع تعقیب و رفع قصور شهرداری در شعبه ۱۰۶ دادگاه جزایی بصورت قطعی صادر شد.

او گفت: در این حادثه راننده تریلی به‌عنوان مقصر این شناخته شد و پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل بار به مدت یکسال، پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل مسافری به مدت سه ماه لغو و مجوز فعالیت راننده اتوبوس نیز ۲ سال تعلیق شد.

گفتنی است: شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

انتهای پیام/ز

شهرداری سنندج در حادثه تصادف اتوبوس تبرئه شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر