کد خبر: ۷۱۰۷۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
کد خبر : ۷۱۰۷۱۹۴
معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد؛

جان بابایی گفت: ۹ بیمارستان سیار با تمام امکانات لازم نیز در مناطق مرزی توسط وزارت بهداشت راه اندازی و آماده امدادرسانی است.

۹ بیمارستان سیار با تمام امکانات آماده امدادرسانی به زائران اربعینبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به حضور میلیونی زوار ایرانی و خارجی از کشور‌های همجوار ایران مثل پاکستان و افغانستان و آذربایجان در مراسم پیاده روی اربعین، اظهار کرد: وزارت بهداشت به منظور حفظ سلامتی تمامی زائرین و ارائه خدمات درمانی ضروری و به موقع، تدابیر لازم را اندیشیده است.

جان بابایی افزود: در مراسم اربعین امسال در مجموع ۴۱۲ تخت آماده ارائه خدمات هستند. همچنین ۹ بیمارستان سیار با تمام امکانات لازم از جمله رادیولوژی، آزمایشگاه و اتاق عمل و اورژانس نیز در مناطق مرزی توسط وزارت بهداشت راه اندازی شده است.

او ادامه داد: بیش از ۳۳۰ پزشک عمومی و ۷۳۵ متخصص در رشته‌های مختلف، اعم از متخصصین طب اورژانس، جراحی، ارتوپدی، داخلی، مغز واعصاب و متخصصین عفونی برای مدیریت درمان بیماران و مصدومین در راهپیمایی اربعین حسینی، خدمات درمانی ارائه می‌دهند و این نیرو‌ها توسط سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی تامین می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: ۱۸۲ تخت مراقبت‌های ویژه نیز در این مناطق در نظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

او گفت: استان‌های همجوار و حلقه دوم به عنوان دانشگاه‌های معین و نهایتا همه قطب‌های درمانی کشور هستند و از نظر امکانات و نیروی انسانی آمادگی کامل برای ارائه خدمات دارند، تهران نیز به عنوان استان پشتیبان اصلی شده است.

او ادامه داد: در مجموع ۹۱ بیمارستان به عنوان بیمارستان پشتیبان کننده در نظر گرفته شده است.
بیشتر بخوانید: تمهیدات مرکز اورژانس تهران در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی
جان بابایی افزود: امسال علاوه بر ۵۶ درمانگاه سرپایی، برای اولین بار؛ ۳ کلینیک سیار با امکانات تشخیصی درمانی در مناطق مرزی استقرار یافته اند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: اکیپ پزشکی نیز جهت بیماریابی در مرز ایران و عراق برای ارائه خدمت مستقر شده است.

او در پایان به زائرین توصیه کرد: زائرین با رعایت موارد بهداشتی، بحث خودمراقبتی و به همراه داشتن دارو‌هایی که بصورت روتین استفاده می‌کنند را مد نظر داشته باشند. همچنین همراه داشتن خلاصه‌ای گویا از سوابق سلامتی و بیماری خود می‌تواند کمک لازم و اساسی را به پرسنل درمانی ما در مبادی ورودی و خروجی زائر داشته باشد.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر