کد خبر: ۷۱۰۸۵۴۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵

مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: در نیمه نخست امسال، حدود سه هزار همپوشانی بیمه‌ای در استان توسط ناظران بیمه سلامت و با کمک و همراهی دفاتر پیشخوان خدمات دولت شناسایی و برطرف شده است.

سه هزار همپوشانی بیمه‌ای در کردستان رفع شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، انور اسماعیلی مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: رفع همپوشانی بیمه‌ای در راستای حذف افراد دارای ۲ بیمه با هدف خدمات رسانی بهتر و بیشتر به افراد ضعیف جامعه از شهریور سال گذشته در استان کلید خورد.

او با بیان اینکه در مجموع از اول اجرای طرح تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار همپوشانی در استان رفع شده است، گفت: رفع همپوشانی بیمه‌ای در راستای خدمات رسانی بیشتر به افراد ضعیف جامعه که فاقد هر نوع بیمه‌ای بوده و توان خرید بیمه را ندارند، اجرا می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان یادآور شد: در راستای اجرای طرح، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دستگاه‌های استحقاق سنجی در سطح بیمارستان‌های استان ایجاد شده و در این زمینه با جدیت فعالیت می‌شود.

او افزود: از اول امسال و براساس تفاهم نامه منعقده میان سازمان بیمه سلامت ایران و کمیته امداد امام (ره) پوشش بیمه مددجویان زیرپوشش این نهاد شامل مددجویان ساکن شهر‌های با جمعیت بالای ۲۰ هزارنفر به بیمه سلامت واگذار شد.

اسماعیلی اظهار داشت: در استان کردستان تعداد مددجویان زیرپوشش کمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت ۴۳ هزار نفر اعلام شد که با همکاری کمیته امداد، تمام این افراد موفق به دریافت دفترچه شدند.

او هدف از اجرای این طرح را حمایت بیشتر از اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه، تحقق توسعه عدالت در سلامت و دسترسی آسان خانواده‌های ضعیف به خدمات حمایتی سلامت اعلام کرد.

هم اکنون علاوه بر ۱۰ اداره در ۱۰ شهرستان استان، ۳۲ دفتر پیشخوان طرف قرارداد در استان کردستان آمادگی ارائه خدمت به تمام بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت را دارند.

در استان کردستان بیش از یک میلیون و ۵۳ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد شامل بیش از ۶۰۰ هزار نفر در روستا‌ها ساکن هستند.

انتهای پیام/ز

همپوشانی بیمه‌ شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر