کد خبر: ۷۱۰۸۵۷۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره از شناسایی و دستگیری فیشنیگ‌کاران حرفه‌ای با بیش از۲۵۰ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از حساب ۱۵۰ نفر در سراسر کشور خبر داد.

دستگیری فیشنیگ‌کاران حرفه‌ای با بیش از ۱۵۰ قربانیبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، محرمعلی قاسمی فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره گفت: در پی شکایت احدی از شهروندان این شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به صورت اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: طی بررسی و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که شخص یا اشخاص ناشناسی با ترفند فروش نرم افزار فیلترشکن قربانی را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب وی کم شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره گفت: با اقدامات فنی و شگرد‌های خاص پلیسی تعداد ۲ نفر از متهمین به‌هویت‌های معلوم در یکی از استان‌ها مورد شناسایی قرار گرفت و ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کرده و با توقیف کلیه ادله‌های دیجیتالی نامبرده‌ها دستگیر و به پلیس فتا شهرستان خرمدره انتقال داده شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: باتوجه به حرفه‌ای بودن متهمین، بدواً سعی می‌کردند با اظهارات ضد و نقیض، خودشان را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند، ولی پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف، و بیان نمودند، با ترفند فروش نرم‌افزار فیلترشکن وهدایت قربانیان به درگاه‌های جعلی بانکی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌نمودند.

سرهنگ قاسمی افزود: متهمان در اظهارات خود به برداشت غیرمجاز از حساب ۱۵۰ نفربه میزان تقریبی ۲۵۰ میلیون ریال با این شگرد اعتراف نمودند و انگیزه خودشان را کسب منافع مالی بیان کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره به شهروندان توصیه کرد و درهنگام خرید‌های اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند، در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق ۱۱۰ یا وب سایت پلیس فتا به آدرس بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام /ک

هشدار پلیس به خریداران اینترنتی؛ مراقب کلاهبرداران باشید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر