کد خبر: ۷۱۰۸۷۲۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از برگزاری همایش بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در شهر اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: این همایش در روز اربعین حسینی، بعد از برگزاری مراسم سخنرانی و قرائت زیارت عاشورا توسط هیئت رزمندگان در مسجد اعظم شهر اردبیل از مقابل امامزاده صالح (ع) آغاز می‌شود.

او با بیان اینکه این همایش همه ساله با استقبال گسترده شرکت‌کنندگان همراه است، افزود: این رویداد بزرگ با حضور اقشار مختلف مردمی و به شکل خانوادگی برگزار شده و شرکت کنندگان بعد از حرکت از مقابل امامزاده صالح (ع) به سمت میدان قیام، مبارزان و وحدت و در نهایت امامزاده سید صدرالدین راهپیمایی می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اظهار کرد: شرکت کنندگان بعد از ادای نماز ظهر و عصر در مراسم احسان در امامزاده سید صدرالدین (ع) حضور می‌یابند.

به گفته ستوده در طول برگزاری این مراسم دسته‌جات عزاداری و اقشار مردمی نیز به جمع عزاداران و راهپیمایان اضافه می‌شوند.

او با بیان اینکه این همایش نمادی از وحدت و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی است اظهار کرد: این رویداد فرصتی برای لبیک به فلسفه عاشورا و قیام امام حسین (ع) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اظهار کرد: حضور تمامی اقشار در این مراسم، انسجام، وحدت و یکدلی و تبعیت از آرمان‌های قیام عاشورا را تداعی می‌کند.

ستوده با بیان اینکه این همایش در راستای راهپیمایی عظیم اربعین حسینی برگزار می‌شود، افزود: قیام عاشورا ماندگار در تاریخ بشریت بوده و این راهپیمایی بیان نمادین بیعت با آرمان‌های این رویداد عظیم تاریخی و مذهبی است.

انتهای پیام/ح

راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

منبع: تسنيم
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر