کد خبر: ۷۱۰۹۷۳۰
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در استان مرکزی برگزار شد.

راهپیمایی عاشقان حسینی در اراکبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛هفت سالی میشود که جاماندگان اربعین حسینی دوشا دوش هم در سراسر کشور اسلامیمان در روز اربعین به راهپیمایی میپردازند و امسال نیز همانند سال‌های گذشته خیل محبین اهل بیت و به خصوص امام شهیدان حسین (ع) از اول صبح به راهپیمایی با عنوان "جاماندگان اربعین حسینی"پرداخته اند.

امسال اربعین حسینی رنگ و بوی دیگری داشت و به نسبت سال‌های گذشته حرکت جمعی مردم بیشتر بود، هیئت‌ها و جمعیت‌های متعدد در امامزاده‌ها و بقاع متبرک دور هم جمع شدند تا با تجمع خود به صورت نمادین اتحاد مسلمین را فریاد بزنند.

در اراک نیز حرکت جمعی به سمت امامزاده‌ها و به خصوص به سمت امامزاده محمد عابد (ع) در حال برگزاری است که با توجه به وحدت رویه موجود در این مراسم قرائت زیارت اربعین و اقامه نماز جماعت و برنامه‌های سوگواری در دستورالعمل هاست.

این رویه در جای جای استان مرکزی ادامه دارد و تجمع عاشقان در امامزاده‌ها و دیگر نقاط متبرک با حضور شکوهمند مردم در حال برگزاری میباشد.

واحدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در خصوص پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی گفت:امروز مسیر پیاده روی جاماندگان از اربعین از ساعت ۸ صبح در مسیر میدان فراهان اراک تا آستان مقدس امامزاده محمد عابد (ع) در حال برگزاری است.

واحدی افزود: تجمع عزاداران در میدان فراهان آغاز شد و عزاداران با حرکت در مسیر و سینه‌زنی و زنجیرزنی تا مرقد مطهر امامزاده محمد عابد علیه‌السلام در غم شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش سوگواری کردند.

وی بیان کرد: در مسیر عزاداری و پیاده‌روی موکب‌های برپا می‌شود که این موکب‌ها از محل نذورات مردمی و همچنین آستان مقدس امامزاده محمد عابد دایر است و از عزاداران پذیرایی می‌کند.

انتهای پیام/ی

هفت سال عاشقی در استان مرکزی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر