کد خبر: ۷۱۱۰۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
کد خبر : ۷۱۱۰۰۰۱
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون آموزش متوسطه گفت: برای تجهیز هنرستان‌ها رویکرد آموزش و پرورش اخذ پول از خانواده‌ها نیست.

خانواده‌ها اجباری در تجهیز هنرستان‌ها ندارندعلی‌رضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تجهیزات هنرستان‌ها اظهار کرد: دریافت وجه برای تجهیزات هنرستانی به دلیلی آنکه بار مالی سنگینی دارد، رویکرد مدارس نیست البته مشارکت خانواده‌ها در مدارس کمک کننده خواهد بود.
 
معاون آموزش متوسطه ادامه داد: هرگز توصیه نمی‌کنیم که برای کالا‌های سرمایه‌ای و تجهیزات هنرستانی مدارس به اولیا متوصل شوند البته اگر خانواده‌ها به طور خودجوش این کار را انجام دهند از آن استقبال می‌کنیم.
 
او از رایزنی با سازمان نوسازی مدارس برای تجهیز هنرستان‌ها خبر داد و گفت: در نظر داریم تا از محل، ۲ درصد فروش گاز به تجهیز هنرستان‌ها بپردازیم که امیدواریم این موضوع محقق شود تا کالا‌های سرمایه‌ای هنرستان‌ها مجهز شوند.
 
کمرئی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اکنون تجهیزات هنرستان‌ها در چه شرایطی قرار دارد و آیا از حداقل امکانات برخوردار هستند یا خیر بیان کرد: اکنون هنرستان‌ها حداقل امکانات را دارند، اما تجهیزات آن‌ها همواره باید به روز باشد و نیاز‌های مصرفی آن‌ها تامین شود به طور کلی تفاوت آموزش نظری و عملی در تامین تجهیزات است.
 
معاون آموزش متوسطه افزود: در آموزش نظری با حداقل امکانات و دارا بودن معلم امکان آ‌موزش وجود دارد، اما در آموزش‌های مهارتی بدون فضا و تجهیزات مناسب امکان اجرایی کردن آموزش‌ها وجود ندارد، بنابراین همواره به تجهیزات به روز در هنرستان‌ها نیاز داریم و شرایط فعلی را مطلوب نمی‌دانیم، باوجود این آموزش‌های مهارتی متوقف نشده‌اند.
 
او در پایان گفت: همواره در تقویت آموزش‌های مهارتی و تجهیز هنرستان‌ها تلاش می‌کنیم که در اولویت قرار گیرند.

انتهای پیام/
 

رایزنی با سازمان نوسازی مدارس برای تجهیز هنرستان‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر