کد خبر: ۷۱۱۰۰۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
کد خبر : ۷۱۱۰۰۱۹
فرمانده نیروی انتظامی:

۸۰ درصد از زائران به کشور بازگشتند/ رانندگان با حالت خواب آلودگی اقدام به حرکت نکنندسردار حسین اشتری گفت: ۸۰ درصد از زائران به میهن اسلامی بازگشتند و پیش بینی می شود طی ۲۴ ساعت آینده باقی زائران به کشور بازگردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار حسین اشتری در  پایانه مرزی مهران در پاسخ به این سوال که وضع تردد زائران چگونه است، اظهار داشت: بحمدالله طی بازدیدی که امروز از پایانه مرز مهران انجام شد مشاهده کردیم تردد زائران  به صورت روان و جمعیت هم رو به افزایش است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه  در مرزهای چهارگانه مهران، خسروی، چذابه و شلمچه از ابتدای ماه صفر تاکنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار زائر  به سمت عراق تردد داشتند، افزود: از این تعداد،  ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار زائر ایرانی و ۳۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی به سمت عتبات عالیات تردد کردند.


بیشتر بخوانید: جدیدترین اخبار از وضعیت تردد زائران در مرز‌ها/ بازگشت ۷۵ درصد زوار به کشور/ مسیر مهران به سمت ایلام یک‌طرفه است +فیلم و تصاویر


او با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار زائر به کشور بازگشتند، یادآور شد: از این تعداد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر ایرانی و ۱۰۰ هزار نفر از اتباع کشورهای خارجی بودند.

سردار اشتری با بیان اینکه هیچ مشکل خاص و یا امنیتی در مرزها وجود ندارد، گفت: همکاری مردم با پلیس و متولیان اجرای راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی بسیار خوب بوده است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به اینکه  ۸۰ درصد از زائران به میهن اسلامی بازگشتند، افزود: پیش بینی می شود طی ۲۴ ساعت آینده ۱۵ درصد از زائران باقی مانده به کشور بازگردند.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه  ۶۵ درصد جابجایی زائران با استفاده  از خودروهای شخصی و ۳۵ درصد با بهره  مندی از ناوگان عمومی بوده است، گفت:  به رانندگان عزیز توصیه می کنیم در مسیر بازگشت با حالت خستگی و خواب آلودگی اقدام به حرکت نکنند و با سعه صدر و حوصله کامل در موکب هایی که در مسیر تعبیه شده پس از استراحت و رفع خستگی رانندگی کنند.

او در پایان با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ گره ترافیکی یا مشکل خاصی در مسیرهای تردد بازگشت زائران از پایانه های مرزی وجود ندارد، گفت: صرفا مسیر شهر مهران به سمت ایلام یکطرفه شده است و تمام مسیرها تردد عادی و در جریان است. اگر در بعضی مسیرها همکاران رصد کنند مشکلی وجود دارد در صدد رفع آن بر آمده و اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ب

صحبت های سردار حسین اشتری در  پایانه مرزی مهران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر