در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

آخرین آمار تعداد فوتی‌های پیاده روی اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت تعداد فوتی های پیاده روی اربعین امسال را اعلام کرد.

///علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین آمار ورود و خروج زوار اربعین اظهار کرد: بر اساس توافق‌های  صورت گرفته ویزای ورود به کشور عراق در ایام اربعین برداشته شد و در مقابل زائرین عراقی هم که می‌خواهند ۲۸ صفر به ایران بیایند به مدت ۲ ماه ویزایشان  لغو شد.

او درباره آخرین آمار بازگشت زائران گفت: تاکنون از ۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۹۵۸ نفر زائر  تعداد ۲ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۴۶۵ نفر به کشور بازگشته اند.

رشیدیان ادامه داد: امروز فقط از مرز مهران هزار و دویست و پنجاه و نه نفر وارد کشور عراق شده اند و ۱۰۳ هزار و ۵۸۰ نفر هم خارج شده اند وحجم خروج شرایط مناسبی دارد و اگر به همین صورت ادامه پیدا کند تا سه روز آینده تمام زائران خارج می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هنوز برخی از زائران در حال ورود به کشور عراق هستند و به احتمال زیاد چند روزی را در عراق می‌مانند، افزود: سامانه سما این هفته جمع آوری خواهد شد و از هفته آینده روند ورود به کشور عراق همانند گذشته خواهد بود.

او با اشاره به آمار فوتی‌ها گفت: متاسفانه آمار فوتی‌ها رو به افزایش بوده و ۱۰۹ تن فوت شدند که ۶۰ تن آن‌ها بصورت عادی و حدود ۴۰ آن دیگر هم در تصادفات جان خود را از دست دادند و امیدوار هستیم این آمار افزایشی نداشته باشند؛ علت فوت بیشتر افراد ایست قلبی و مشکلات تنفسی بوده و به همین دلیل توصیه ما به زائران این است که پیش از حرکت حتما از صحت و آمادگی جسمانی خود مطلع شوند.

رشیدیان درباره بیمه افراد فوت شده گفت: ۷ تن از فوتی‌ها در سامانه سما ثبت نام نکرده بودند؛ برای افرادی که در تصادفات جان خود را از دست دادند ۲۴۰ میلیون تومان مبلغ بیمه و برای افرادی که به صورت عادی فوت کردند ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
احسان
۱۵:۲۶ ۲۹ مهر ۱۳۹۸
کار حلال احمر خوب بود. در تمام 4 شهر مذهبی سرویس دهی داشتند و خودم استفاده کردم که اگر این عزیزان نبودند کارم به جراحی و بیمارستان میکشید
بله نباید انتظار داشت در تمام عمود ها حلال احمر وجود دشته باشه ولی انظار از اینکه همه افراد مشغول در سازمان مربوطه حداقل خواب نباشند بعید نیست و انتظار به جایست
Iran (Islamic Republic of)
جماعت
۲۱:۲۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸
اتفاقا یکی همراهان ما بچه ای داشت که شدیدا تب ولرز داشت نگران بودیم مابین کرمانشاه تا همدان به موکبی رسیدیم، از خادمان موکب اورژانس را پیگیری کردم، چادر هلال احمر را نشان داد، رفتم دیدم چند نفری توش خوابیده اند متاسفانه خبری از خدمت رسانی نبود.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۱ ۲۸ مهر ۱۳۹۸
پول بیمه چیزی جز دزدی نیست !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۳۱ ۲۸ مهر ۱۳۹۸
مگه نگفتن هر کس تو سماح ثبت نام نکنه اجازه ورود به عراق رو نداره؟
پس اون هفت نفر از کجا رفتن؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۰ ۲۸ مهر ۱۳۹۸
خدا میدونه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۱ ۲۹ مهر ۱۳۹۸
ثبت نام کردن پول بیمه ندادن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸
اینقدر پول بیمه پرداخت کردیم. هرچی گشتیم چادر هلال احمر رو پیدا کنیم. آخرش پیدا کردیم ولی دو نفر زائر خوابیده بودن توی اون و خبری از کادر درمان و ... نبود. واقعا متاسفم
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۲:۱۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸
پس باقی پول هایی که تو سامانه سماح ثبت نام شد چی میشه ؟؟
آخرین اخبار