کد خبر: ۷۱۱۰۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
کد خبر : ۷۱۱۰۲۹۳
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی به نگرانی‌ افراد فعال در حوزه بوم گردی واکنش نشان داد.

پاسخ معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی به نگرانی افراد فعال در زمینه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردیحسین اربابی معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در پاسخ به نگرانی افراد فعال در حوزه بوم‌‌گردی نسبت به افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی، به خبرنگار حوزه میراث و گردشگری  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: ما ۳۸ هزار روستای دارای دهیار و شاکله حاکمیتی داریم؛ من فکر می‌کنم هر روستا حداقل به یک اقامتگاه بوم‌گردی نیاز دارد. البته نگرانی افراد فعال در این عرصه را قبول دارم و فکر می‌کنم، تدوین استاندارد بوم‌گردی‌ها تمام و ابلاغ شده است یا به زودی ابلاغ می‌شود.

او افزود: توقع نداشته باشید چیزی که یک یا دو سال است در ادبیات اقتصادی و گردشگری ما شکل گرفته، همان اول کار به نهایت استاندارد مطلوب برسد. البته مسلماً مسیری که طی می‌شود، رو به مطلوب است و ما تلاش می‌کنیم در حوزه کمیت و کیفیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی بتوانیم این رشد را داشته باشیم. انصافاً ما اقامتگاه‌های بوم‌گردی داریم که خدماتی ارائه می‌دهند که از خدمات هتلینگ چیزی کم ندارند.

معاون سرمایه‌گذاری، حقوقی و  امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: در اینکه خدمات استانداردی باید به گردشگر ارائه شود، شک نکنید. در این میان بوم‌گردی ها نیز باید استاندارد خودشان را تعریف کنند؛ البته متولیان اقامتگاه‌های بوم‌گردی مسئول این هستند که براساس رسوم، آیین‌ها و سنت‌ها فعالیت کنند. در هیچ کدام از رسم و رسوم مردم ایران‌زمین بی‌اخلاقی دیده نمی‌شود. بنابراین آداب و رسوم باید با رعایت ضوابط و در قالب استاندارد به طور کامل اجرا شود و بوم‌گردی‌هایی موفق هستند که این کار را انجام بدهند.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر