کد خبر: ۷۱۱۰۶۸۰
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
کد خبر : ۷۱۱۰۶۸۰
معاون دانشجویی دانشگاه کردستان:

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: پنج هزار و ۱۲۰ دانشجوی مقاطع مختلف دانشگاه کردستان در ۱۹ خوابگاه دولتی و پنج خوابگاه غیردولتی پذیرش و مستقر شده اند.

استقرار ۵۱۲۰ دانشجوی دانشگاه کردستان در ۲۴ خوابگاهبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، عثمان عزیزی معاون دانشجویی دانشگاه کردستان اظهار داشت: در سال جاری دانشگاه کردستان بیش از ۱۰ هزار دانشجو در ۳۰ رشته دکترا، ۱۰۴ رشته کارشناسی ارشد و ۵۲ رشته کارشناسی مشغول به تحصیل دارد که ۵۰ درصد آن‌ها در خوابگاه‌های دولتی و غیردولتی وابسته به این دانشگاه مستقر هستند.

او با بیان اینکه تمام دانشجویان روزانه مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه کردستان در سال تحصیلی جدید در ۱۹ خوابگاه دولتی وابسته به این دانشگاه اسکان یافتند، افزود: با اسکان دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر و دو هزار و ۱۰۰ دانشجوی پسر در این خوابگاه‌ها، ظرفیت این اماکن در سال جاری تحصیلی تکمیل شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان به پذیرش ۱۲۰ دانشجوی خارجی در خوابگاه مختص دانشجویان خارجی دانشگاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: تمام دانشجویان غیرایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های استان در این خوابگاه استقرار دارند و با توجه به اینکه کار ثبت نام این دانشجویان همچنان ادامه دارد، پیش بینی می‌شود این تعداد افزایش پیدا کند.

عزیزی یادآور شد: دو خوابگاه دیگر در دانشگاه کردستان در دست ساخت است که خوابگاه دختران ۷۰ و پسران ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار می‌رود تا اوایل سال آینده آماده بهره برداری شود.

او با اشاره به برنامه‌هایی که برای دانشجویان شبانه این دانشگاه دارند، بیان کرد: دو خوابگاه غیر دولتی برای این دانشجویان در نظر گرفته شده تا در آن‌ها اسکان داده شوند.

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان با بیان اینکه در پنج خوابگاه استیجاری تحت مدیریت این دانشگاه هم دانشجویان مستقر شده‌اند، گفت: ۱۰ خوابگاه غیر دولتی در استان وجود دارد که برای هشت واحد آن مجوز صادر شده و دو خوابگاه دیگر در صورت رفع کمبود‌ها و نواقص به این تعداد اضافه خواهند شد.

عزیزی با بیان اینکه از این تعداد هفت خوابگاه دخترانه و یک خوابگاه پسرانه است و حدود ۴۰۰ نفر ظرفیت دارد، افزود: شهریه این خوابگاه‌ها بسته به درجه بندی اتاق‌ها از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال متغیر است.

او اظهار داشت: ظرفیت پذیری رشته‌های بدون آزمون امسال این دانشگاه ۹۵۹ نفر در دوره کارشناسی بود که بیشتر دانشجویانی که متقاضی خوابگاه بودند، اسکان داده شدند.

منبع: مهر

انتهای پیام/ز

ظرفیت پذیری رشته‌های بدون آزمون امسال دانشگاه کردستان ۹۵۹ نفر است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر