کد خبر: ۷۱۱۰۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
کد خبر : ۷۱۱۰۷۷۷
رئیس انجمن ارتودنتیست‌های ایران مطرح کرد:

رئیس انجمن ارتودنتیست‌های ایران با اشاره به بهترین زمان برای اولین مراجعه ارتودنسی، گفت: بهتر است کودکان در سن ۷ سالگی جهت بررسی نیاز به ارتودنسی، مورد ارزیابی و معاینه قرار گیرند.

بهترین زمان اولین معاینه ارتودنسیبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،لادن اسلامیان، در آستانه برگزاری هفدهمین گردهمایی علمی و چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست‌های ایران، اظهار داشت: این کنگره ۱۴ تا ۱۷ آبان ۹۸ در پژوهشگاه صنعت نفت تهران با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته از داخل و خارج کشور برگزار می‌شود وجدیدترین دستاورد‌های علمی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

او با عنوان این مطلب که موضوع کنگره امسال، افق‌های جدید در ارتودنسی است، افزود: سخنرانان کلیدی کنگره از ایران و کشور‌های آمریکا، کره، ایتالیا، آلمان و دانمارک هستند. سخنرانی که از ایتالیا در کنگره حضور می‌یابد در مورد ناهنجاری‌های کلاس سه سخنرانی می‌کند. دو همکار که از آمریکا در کنگره حضور می‌یابند هر دو ایرانی هستند و در مورد درمان‌های توأم ارتودنسی و جراحی سخنرانی دارند.

اسلامیان ادامه داد: همکاری که از آلمان می‌آید سابقه زیادی در مورد مفصل گیجگاهی فکی دارند. همکاری که از دانمارک می‌آید در مورد مبحث پرطرفدار GET کارگاه و سخنرانی دارد. کارگاه‌های کنگره شامل دستگاه‌های ارتودنسی، ردیف کننده‌های شفاف، تکیه گاه‌های داخل استخوانی جهت حرکات دندانی و شکاف لب و کام است.

او افزود: تقریباً همه موارد مرتبط با ارتودنسی در این کنگره مورد بحث قرار می‌گیرد و همکاران پریو، جراحی، پروتز و کودکان می‌توانند از مباحث بین رشته‌ای مختلف در کنگره بهره‌مند شوند. همچنین جوایز دکتر بهرمان و دکتر فرمند سبب جلب و جذب همکاری متخصصین جوان، دستیاران و دانشجویان در ارائه مقالات پژوهشی شده است.


پاسخ به سوالات پزشکی را اینجا بخوانید

اسلامیان گفت: نمایشگاه مواد و تجهیزات دندا نپزشکی و ارتودنسی، برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

او در ارتباط با بهترین زمان انجام ارتودنسی، ادامه داد: این موضوع برای افراد مختلف با شرایط متفاوت فرق می‌کند به طور مثال ممکن است کودکی گرفتار مکیدن انگشت باشد که در ۳ تا ۴ سالگی باید جهت رفع عادت اقدام کرد.

رئیس انجمن ارتودنتیست‌های ایران، گفت: افرادی که دچار رشد زیاد فک پایین هستند و فک بالای آن‌ها دارای رشد کمی بوده باید از ۷ سالگی برای آن‌ها ارتودنسی را آغاز کرد. همچنین در افرادی که نگران رشد کم فک پایین هستیم در سن بالا حدود ۱۱ تا ۱۲ سالگی باید برای درمان دست به کار شد تا فک پایین به سمت جلو هدایت شود.

او تاکید کرد: افرادی که دچار مشکل شدید بی نظمی دندانی باشند، بهترین زمان برای انجام ارتودنسی آن‌ها ۷ تا ۸ سالگی است. همچنین برخی افراد که نیاز به جراحی فک داشته باشند آماده‌سازی ارتودنسی باید از ۱۸ سالگی به بعد باشد، چون زودتر از آن نمی‌توانیم فرد را به جراح ارجاع دهیم.

اسلامیان در پایان گفت: به طور کلی بهتر است همه کودکان در سن ۷ سالگی جهت بررسی نیاز به ارتودنسی، مورد ارزیابی قرار گیرند و معاینه شوند که در صورت نیاز، اقدامات به موقع در زمان مورد نظر برای آن‌ها انجام گیرد.

انتهای پیام/

بهترین زمان برای اولين معاينه ارتودنسی را بشناسیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر