کد خبر: ۷۱۱۱۱۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱

جانشین پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت از کشف کِیس‌های حاوی بازی‌های رایانه‌ای غیر مجاز در بازدید از صنوف بازی‌های رایانه ای در جنوب تهران خبر داد.

////امروز/////کشف بیش از ۱۰ هزار بازی و انیمیشن غیرمجاز در جنوب تهرانبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ سید محمد موسوی جانشین پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت اظهار داشت: چند وقت پیش گزارشی در خصوص فعالیت غیر مجاز متصدی واحد صنفی بازی‌های رایانه‌ای در یکی از بازار‌های محله نازی آباد دریافت کردیم.

وی در ادامه افزود: با انجام تحقیقات تکمیلی پیرامون خبر مذکور و تأیید صحت گزارش اعلامی، بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

موسوی خاطر نشان کرد: متصدی این واحد صنفی اقدام به انتشار و تکثیر لوح‌های فشرده‌ای از بازی‌های رایانه‌ای فاقد مجوز و لیبل وزارت ارشاد می‌کرد و در نهایت این لوح‌های فشرده را با قیمت‌های مختلف در اختیار مشتریان خود که اغلب از طیف نوجوانان و افراد خردسال بود، می‌گذاشت.


بیشتر بخوانید: بازی شبانه روزی رایانه ای جان نوجوان را گرفت


این مقام انتظامی تصریح کرد: روز گذشته تیمی از مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این پایگاه به واحد صنفی موصوف مراجعه و در بازدید انجام گرفته تعداد ۲ دستگاه کِیس کامپیوتر حاوی ۱۰ هزار فیلم و بازی و انیمیشن غیر مجاز کشف کردند و با دستور قضائی واحد صنفی پلمپ شد.

جانشین پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت در پایان با اشاره به اینکه خشونت و استفاده از اسلحه‌های گوناگون جزء لاینفک بسیاری از این بازی هاست، تصریح نمود: مهم‌ترین مشخصه بازی‌های رایانه‌ای حالت جنگی اکثر آن هاست و "خشونت" مهم‌ترین محرکه‌ای است که در طراحی جدیدترین و جذاب‌ترین بازی‌های رایانه‌ای به حد افراط از آن استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر