کد خبر: ۷۱۱۱۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
کد خبر : ۷۱۱۱۵۱۱

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت : حفاظت از تپه تاریخی چغاگاوانه از اولویت‌های استان است و اگر نظر کارشناسی میراث‌فرهنگی توقف اجرای طرح روگذر اسلام‌آبادغرب باشد، این طرح اجرا نخواهد شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مهرداد سالاری معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت : طی هفته‌های اخیر نظرات و مسایل مختلف و متنوعی پیرامون اجرا و یا عدم اجرای روگذر شهر اسلام آبادغرب در نزدیکی تپه تاریخی چغاگاوانه در سطح رسانه‌ها و فضای مجازی مطرح شده است.

او گفت : توجه به نظرات و دغدغه‌های مردم و رسانه‌ها و حراست از میراث فرهنگی همیشه در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار داشته و در همین راستا روز جمعه همراه با مهندس بازوند استاندار کرمانشاه یک بازدید میدانی از محل پروژه در نزدیکی تپه تاریخی چغاگاوانه داشتیم و علاوه بر بررسی وضعیت پروژه، نظرات مردم را هم جویا شدیم.

او گفت: استاندار کرمانشاه پس از این بازدید، مسائل مطرح شده پیرامون پروژه و حساسیت‌های مردم و رسانه‌ها را با مهندس طالبیان معاون وزارت میراث فرهنگی و گردشگری به شکل مفصل در میان گذاشتند.

سالاری افزود: پس از بحث و بررسی موضوع مقرر شد تصمیم نهایی پیرامون اجرا یا عدم اجرای پروژه روگذر شهر اسلام‌آبادغرب طی چند روز آینده و در نشست مشترکی با حضور معاون و یا نماینده تام الاختیار وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، مدیرکل میراث فرهنگی استان و اعضای شورای شهر و شهردار اسلام آباد اتخاذ شود.

سالاری با بیان اینکه موضوع حفاظت از تپه تاریخی چغاگاوانه به عنوان یک میراث عظیم فرهنگی از اولویت‌های اصلی مدیریت ارشد استان است، گفت: اگر نظر کارشناسی و ارزیابی‌های وزارت میراث فرهنگی مبتنی بر لزوم توقف این پروژه شهری (روگذر اسلام‌آبادغرب) باشد، این طرح اجرا نخواهد شد .

 

 

انتهای پیام/د

اجرای روگذر در تپه چغاگاوانه

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر