کد خبر: ۷۱۱۱۶۴۱
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه گفت: ۲۲۰ هزار زائر خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه برای شرکت در همایش اربعین از مرزشلمچه عبور کردند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،سرهنگ علی اکبر سقایی فرمانده قرارگاه اربعین ناجادیروز در شلمچه بیشترین زائران خارجی را از کشورهای پاکستان، افغانستان، آذربایجان، ترکمنستان و هند اعلام کرد و گفت:۳۰۰ هزار تردد زائران اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه ثبت شده است.

او ادامه داد: با رایزنی انجام شده با مرزبانی کشور عراق در مرزشلمچه مشکل تردد زائران پاکستانی که ۲ هفته در نقطه صفر مرزی بین عراق و ایران اجازه ورود به کشور عراق را نداشتند برطرف و این زائران از مرز عبور کردند.

 فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه گفت:گذرگاه مرزی شلمچه یکی از امن‌ترین مرزهای عبوری زائران است هیچ‌گونه مشکل امنیتی در این مرز مشاهده نشده است.

سرهنگ سقایی به افزایش ۷۹درصدی خروج  زائران اربعین حسینی از مرزشلمچه نسبت به سال گذشته افزود:در بحث امنیتی و ترافیک در شلمچه مشکلی رخ نداده است و نسبت به سال گذشته نیز شاهد تردد آسان و روان زائران اربعین حسینی بودیم.

او به ثبت  بیش از یک میلیون و ۶۶۷ هزار تردد زائر در مرزشلمچه در اربعین سال جاری اشاره کرد و گفت:با هماهنگی انجام شده با مرزبانی یک هزارو ۸۲۹ کامیون حامل وسایل موکب های حسینی ایرانی مستقر ازنجف و کربلا از مرز عبور کردند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه  به برگزاری نشست های تعاملی مختلف با مسئولان امنیتی عراق در شلمچه اشاره کرد و گفت:با تعامل خوب کشور عراق مشکلی برای زائران ایرانی برای ورود به این کشور پیش نیامد.

او  اظهار داشت: در حال حاضر روند بازگشت  زائران از مرز شلمچه بسیار روان است و زائران در کمترین زمان ممکن و بدون معطلی پس از کنترل گذرنامه وارد کشور می شوند.

مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر بعد از مهران شاهد بیشترین تردد زائران اربعین حسینی بوده است.

انتهای پیام/ د

عبور زوار از مرزشلمچه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر