کد خبر: ۷۱۱۱۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
کد خبر : ۷۱۱۱۸۵۸

کارشناسان بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با استقرار در پایانه خسروی مراقبت‌های لازم را برای پیشگیری از ورود بیماری به کشور به عمل می‌آورند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،مرادی رئیس علوم پزشکی کرمانشاه از آماده باش کارشناسان بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با آغاز موج بازگشت زائران اربعین حسینی، و استقرار آن‌ها در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت : تمامی کادر پزشکی و درمانی استان در جهت اقدامات اولیه پای کارند و معاینات لازم را در بدو ورود زائران به خاک کشورمان به عمل می‌آورند.

او گفت : این امر از ابتدای بازگشت زوار به کشور آغاز شده است و مراقبت فعال مرزی برای شناسایی بیماران و پیشگیری از ورود بیماری به کشور در مرز خسروی توسط کارشناسان بهداشتی با دقت بیشتری ادامه دارد.

مرادی افزود: در راستای مراقبت از سلامت زوار، اجرای نظام مراقبت سندرمیک بیماری‌های واگیر جهت زوار اربعین در ایستگاه راه آهن کرمانشاه نیز توسط تیم مراقبت بهداشتی مرزی مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه مسیر زائرین اربعین نیز درمسیر‌های مواصلاتی به مرز خسروی توسط اورژانس ۱۱۵ تحت پوشش امدادی قرار دارد گفت: به منظور ارتقاء سلامت زائران با آموزش چهره به چهره به بیش از سه هزار نفر در پایانه مرز خسروی و آموزش‌های گروهی به ۶۱۱ نفر در موکب‌ها همراه با ارزیابی میدانی از ۶۰۰ نفر با تکمیل چک لیست، توزیع بروشور و موبایل کارت خود مراقبتی در بین زائرین اربعین حسینی در ۱۰ شهرستان مسیر تردد زائران، ارسال پیامک نکات بهداشتی، پخش تیزر‌های آموزشی و فیلم‌های آموزشی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در پایانه مرزی خسروی صورت گرفته است .

 

 

انتهای پیام/د

تمامی کادر پزشکی و درمانی در جهت اقدامات اولیه پای کارند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر