کد خبر: ۷۱۱۱۸۶۲
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
کد خبر : ۷۱۱۱۸۶۲
گروه : ایلام » ایلام
رئیس پلیس راه استان ایلام مطرح کرد;

رئیس پلیس راه استان ایلام با بیان اینکه هم اکنون شاهد ریزش نزولات جوی باران درسته محور‌های مواصلاتی هستیم درباره رانندگی در محور‌های لغزده توصیه‌هایی را به شهروندان و زائران ارائه کرد.

هشدار پلیس راه ایلام به رانندگان در خصوص رانندگی در شرایط بارانیسرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ، گفت: برای پیشگیری از وقوع حوادث ترافیکی در محور‌های مواصلاتی که جاده‌ها لغزنده هستند، باید نکات ایمنی را در نظر بگیریم و در همین راستا نیز لازم است در پیچ جاده‌ها با دقت و به آرامی گردش کنید، به طوری که کنترل خودرو از دست شما خارج نشود همچنین از ترمز کردن‌های ناگهانی پرهیز کنید، زیرا خودرو لیز خورده باعث وقوع تصادف می‌شود.

او با بیان اینکه از فشار دادن ناگهانی پدال باید خودداری کرد، گفت: در یک سطح لغزنده، وقتی که با سرعت در حال حرکت هستید، از تغییر ناگهانی دنده سبک به دنده سنگین خودداری کرده و اگر خودرو شما لیز خورد بدون ترمز گرفتن، پدال گاز را رها کرده و فرمان را در جهت حرکت خودرو بچرخانید تا خودرو به طور مستقیم در مسیر صحیح قرار گیرد و تا وقتی خودرو به حالت مستقیم در نیامده است از دنده سنگین‌تر، استفاده نکنید.

رئیس پلیس راه استان ایلام یادآور شد: پیچاندن بیش از حد فرمان در سطوح لغزنده باعث حرکت زاویه‌ای خودرو می‌شود که به معنی تمایل به تداوم چرخش در مسیری دوّار است؛ بنابراین وسواس و دقت بیش از حد در انجام این کار، ممکن است موجب شود چرخش خودرو سریع‌تر از حرکت فرمان انجام شده و بیشتر از حد لازم، به سمت خارج بچرخد.

او اضافه کرد: سرعت مطئنه الزاماً به اندازه سرعت مجاز در جاده نیست و گاهی بسیار کمتر از آن است، سرعت مطئمنه یعنی سرعتی که راننده بتواند وسیله نقلیه را به درستی کنترل کند، باید فاصله طولی مناسب با دیگر وسایل نقلیه را نیز رعایت کرد.

همتی زاده با تاکید بر اینکه تجهیزاتی مانند برف پاک کن از ضروریات رانندگی در شرایط بارانی است، اعلام کرد: همچنین باید توجه داشت که بخار گرفتگی شیشه سبب کاهش دید رانندگان می‌شود و به همین دلیل به هیچ عنوان نباید با شیشه بخار گرفته خودرو رانندگی کرد.

رئیس پلیس راه استان ایلام اظهار کرد: در حین رانندگی نیز لازم است به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران نیز توجه شود و هنگام عبور از کار آنان سرعت را کاهش دهید.

انتهای پیام/ د

هشدار پلیس راه ایلام به شهروندان و زائران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر