کد خبر: ۷۱۱۱۹۷۱
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
کد خبر : ۷۱۱۱۹۷۱
گروه : ایلام » ایلام
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد;

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۱۲۱ هزار و ۲۶۶ نفر از زائران اربعین حسینی در طول دو هفته گذشته در مرز مهران خدمات درمانی و بهداشتی دریافت کردند.

ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در مرز مهران

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ،محمد کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: این افراد از ۱۳ تا ۲۷ مهرماه به مراکز درمانی شامل اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و خدمات درمانی مورد نیاز دریافت کردند.

او افزود: از این تعداد ۱۱۸ هزار و ۷۹۱ نفر به صورت سرپایی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، درمان و ترخیص شده‌اند و یک هزار و ۱۲۱ نفر نیز برای دریافت خدمات درمانی تکمیلی بستری شده‌اند.

کریمیان ادامه داد : همچنین از تعداد افراد بستری شده ۳۴۷ نفر در بخش‌های ویژه بستری شده و تعداد ۸۸۷ عمل جراحی نیز در مراکز درمانی و بیمارستانی انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآورشد: همچنین از آمار کل خدمات ارائه شده به زائران در حوزه درمان، یک هزار و ۳۷۰ مورد مربوط به سوانح رانندگی و تعداد ۱۱۹ هزار و ۸۹۶ مورد مربوط به خدمات اورژانس و مورد نیاز زائران بوده است.

کریمیان اضافه کرد: در حوزه اورژانس ۱۱۵ نیز در مدت زمان ذکرشده ۹۰ هزار و ۲۷۸ مورد خدمت انجام شده که ۸۵ هزار و ۳۷۶ مورد مربوط به مراجعه حضوری، ۴ هزار و ۸۰۲ مورد فراخوان آمبولانس و ۹۱ مورد نیز فراخوان بالگرد بوده است.

او اظهار کرد: همچنین از آمار کل خدمات اورژانس، یک هزار و ۲۲۲ مورد مربوط به سوانح رانندگی و ترافیکی و ۸۹ هزار و ۵۶ مورد مربوط به سایر خدمات اورژانسی بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآورشد: از تمام خدمات حوزه اورژانس، سه هزار و ۴۴۸ مورد مربوط به اعزام بیماران و مصدومان سوانح رانندگی و ترافیکی جهت دریافت خدمات درمانی تخصصی‌تر بوده است.

انتهای پیام/ د

ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در طول دو هفته گذشته 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر