کد خبر: ۷۱۱۲۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
کد خبر : ۷۱۱۲۱۰۳
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

جعفرزاده گفت: پیش بینی می‌شود تا ۳۰ مهر تعداد پرواز‌های ویژه اربعین حسینی از مرز یک هزار و ۵۰۰ عدد نیز بگذرد.

تعداد پرواز‌های اربعین از ۱۵۰۰ مجوز می‌گذردرضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه میزان تأخیرها در پرواز‌های اربعین نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار کاهش یافته است، گفت: به جز چند مورد نقص فنی و ترافیک هوایی، سایر پرواز‌های اربعین بدون کمترین تأخیر انجام شده است.

او با اشاره به اینکه تا ساعت ۲۴روز ۲۹ مهر پرواز‌های اربعین ادامه خواهد داشت، گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده پرواز‌های اربعینی از ۲۰ تا ۳۰ مهر در دست اجرا قرار گرفته است همچنین نرخ بلیت‌های رفت و برگشت پرواز‌های اربعینی حسینی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مقرر شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه پرواز‌های برنامه‌ای به نجف و بغداد ادامه دارد، گفت: بلیت‌های عادی در روز‌های دیگر به این مقاصد از سوی شرکت‌های هواپیمایی با نرخ‌های مختلفی به مسافران عرضه می‌شود و نرخ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تنها برای ایام اربعین مقرر شده بود.

جعفرزاده با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح اربعین تا ۲۷ مهر تعداد یک هزار و ۳۳۶ پرواز انجام شده است، افزود: از این تعداد هزار و ۲۴۴ پرواز به مقصد نجف و ۹۲ پرواز به مقصد بغداد بوده است. پرواز‌های اربعین از سوی ۱۱ شرکت هواپیمایی داخلی و یک شرکت هواپیمایی خارجی (العراقیه) صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید: بازگشت بیش از ۹۵ درصد از زائران به مرز‌های کشور

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود تا ۳۰ مهر تعداد پرواز‌ها از یک هزار و ۵۰۰ عدد نیز بگذرد، گفت: خوشبختانه همکاری تمامی شرکت‌های هواپیمایی، سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه‌ها در این ایام مناسب بوده و پرواز‌ها بدون هیچ مشکلی در بخش سوخت رسانی مواجه شدند.

جعفرزاده با اشاره به اینکه در این ایام بلیت‌های اربعین به صورت حضوری و تنها از طریق دفاتر مسافرتی مجاز و سایت‌های خود شرکت‌های هواپیمایی عرضه می‌شد، گفت: امسال به دلیل نظارت و بازرسی مستمر سازمان هواپیمایی میزان ورود دلالان و واسطه‌گران در بازار سیاه فروش بلیت بسیار کمرنگ بوده و کمترین گزارشی از تخلف گران فروشی به ما ارسال شد.

او تأکید کرد: مسافران در صورت مواجه با مشکل در بخش پروازی می‌توانند به سایت سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 

پروازهای اربعینی با مشکل سوخت رسانی رو به رو نشدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر