کد خبر: ۷۱۱۲۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
کد خبر : ۷۱۱۲۲۰۸

معاون هواشناسی استان کرمانشاه از احتمال آبگرفتگی معابر در برخی نقاط استان خصوصا در روز‌های جمعه و شنبه هفته آینده خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،علی محمد زورآوند معاون هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به سامانه بارشی که از روز گذشته (۲۸ مهر) وارد استان شده، گفت : این سامانه نسبت به آنچه که در گذشته پیش‌بینی کرده بودیم تا حدودی تقویت شده و ممکن است در برخی نقاط بارش‌های نقطه‌ای قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

او گفت : نمونه این بارش‌ها را روز گذشته در ماهیدشت با ۲۴ میلی‌متر بارش و همچنین در روانسر با حدود ۱۵ میلی‌متر بارندگی شاهد بودیم.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه از تداوم بارش‌های تدریجی طی روز‌های آتی هم یاد کرد و افزود: این بارش‌ها تا اواخر روز شنبه و حتی یکشنبه هفته آینده ادامه دارد.

زورآوند با بیان اینکه این سامانه دو موج بارشی خواهد داشت، گفت: موج اول را از بعدازظهر فردا و روز چهارشنبه خواهیم داشت که عمدتا نیمه شمالی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

او گفت: موج دوم که شدت بیشتری دارد در روز‌های جمعه و شنبه تقریبا تمامی نواحی استان را پوشش می‌دهد و بارش موثر را برای همه نقاط استان به همراه خواهد داشت.

 معاون هواشناسی استان کرمانشاه،گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد پیک بارشی موج دوم قوی‌تر از موج اول باشد.

زورآوند از احتمال وقوع آبگرفتگی معابر خصوصا در موج دوم بارش خبر داد و گفت: به دلیل آنکه هنوز نفوذپذیری خاک افزایش نیافته احتمال ایجاد رواناب‌های سطحی در اکثر نواحی استان وجود دارد.

او درباره وضعیت دمایی این سامانه بارشی گفت: کاهش محسوسی که برای این موج پیش‌بینی شده بود تا حدودی تعدیل شده و احتمالا کاهشی بین دو تا سه درجه سانتی‌گراد را تا پایان فعالیت این سامانه بارشی خواهیم داشت .

 

 

انتهای پیام/د

آبگرفتگی معابر در برخی نقاط

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر