کد خبر: ۷۱۱۲۵۲۴
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
کد خبر : ۷۱۱۲۵۲۴
گروه : فارس » شیراز

انتخابات شورای دانش‌آموزی در ۵ هزار و ۸۸۰ مدرسه و با حضور ۵۵۷ هزار دانش‌آموز فارسی در سه دوره تحصیلی برگزار می‌شود.

برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی در فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: فلسفه وجودی شورای دانش‌آموزی آن است تا دانش آموزان از سنین پایین مشارکت را فراگرفته و در موضوعات اجتماعی داوطلب شده و بیاموزند که سرنوشتشان را خود به دست‌گیرند.

او با اشاره به برگزاری انتخابات شورای دانش‌آموزی در مدارس فارس هم‌زمان با سراسر کشور در روز اول آبان ماه، گفت: نزدیک به ۵ هزار و ۸۸۰ مدرسه در این انتخابات شرکت می‌کنند و به همین تعداد نیز شورای دانش‌آموزی خواهیم داشت.

نجفی بابیان اینکه، این انتخابات در دوره ابتدایی از پایه سوم تا ششم و در سایر مقاطع نیز در بین همه دانش آموزان برگزار میشود، گفت: در این انتخابات نزدیک به ۵۵۷ هزار دانش‌آموز در فارس دارای شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۳۱۳ هزار نفر دختر و بقیه پسر هستند.

او ادامه داد: درمجموع ۱۳۷ هزار و ۳۵۸ دانش‌آموز دختر و پسر کاندیدای انتخابات هستند که از این تعداد ۴۳ هزار و ۷۵۰ نفر به‌عنوان اعضای شورای دانش‌آموزی مدارس استان فارس انتخاب خواهند شد که از این تعداد نیز منتخبین نواحی، شهرستان‌ها و مناطق با حضور در انتخابات استانی این شورا، به‌عنوان نمایندگان فارس در انتخابات مجلس دانش‌آموزی کشور شرکت خواهند کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان، گفت: توسعه نظام تعلیم و تربیت، وابسته به بهره‌گیری از ظرفیت و توان اولیا و دانش آموزان است.

او آموزش‌وپرورش را گسترده‌ترین و فراگیرترین نهاد اجتماعی دانست و گفت: وظیفه تعلیم و تربیت فرزندان کار سختی است که به‌تن‌هایی از عهده یک دستگاه برنمی‌آید، لذا لازم است از تمام ظرفیت‌های برون‌سازمانی و همه نهاد‌های مرتبط با امر تعلیم و تربیت بهره برد.

نجفی تأکید کرد: بدون حضور خانواده‌ها تعلیم و تربیت ناقص است، چراکه تربیت یک فرایند به‌هم‌پیوسته است و هیچ‌گاه نمی‌توان تربیت درون خانواده و مدرسه را جدای از هم دانست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: ضروری است اولیا مدرسه از فرایند‌های تربیتی درون خانه آگاه باشند که لازمه آن ارتباط منظم اولیا با مدرسه است.

او با اشاره به اینکه انجمن اولیا و مربیان در فارس بیش از ۳۰ هزار عضو از مردم جذب می‌کند گفت: در آیین‌نامه‌های اجرای آموزش‌وپرورش، انجمن اولیا و مربیان به‌عنوان یک رکن دیده‌شده و داری ساختار و جایگاه قانونی هستند.

نجفی افزود: این نمایندگان به‌عنوان بازوان پرتوان آموزش‌وپرورش در کنار مدیران مدارس قرار می‌گیرند و درواقع یک‌نهاد مشورتی و معین هستند که جایگاه خوبی در بدنه آموزش‌وپرورش دارند.

او آموزش خانواده‌ها را مهم‌ترین وظیفه انجمن اولیا و مربیان دانست و گفت: والدینی می‌توانند در امر تعلیم و تربیت یاریگر آموزش‌وپرورش باشند که از دانش و فهم بالایی برخوردار باشند و مهارت‌ها و توان‌های خوب تربیتی داشته باشند که بتوانند دانش آموزان را بشناسند و راهنمایی کنند و در مسائل آموزشی و تربیتی یار و یاور باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به هزینه کرد نزدیک به ۴ میلیارد ریال در بحث آموزش خانواده، افزود: اگر والدین ماهر و پرتوان داشته باشیم ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت را به دنبال خواهد داشت و در این زمینه از حضور مدرسین متخصص در امر تعلیم و تربیت بهره بردیم.
انتهای پیام/م

انتخابات شورای دانش‌آموزی درمدارس فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر