کد خبر: ۷۱۱۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۸
کد خبر : ۷۱۱۲۷۲۴

عیدی پرورش دهنده زنبور عسل شهرستان فردوس گفت:با نظارت مسمتر از واحد های تولیدی عسل می توان جلوی کار متقلبان را گرفت.

عیدی پرورش دهنده زنبور عسل شهرستان فردوس در گفت و گو  با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ،گفت: از آنجایی که بسیاری از زنبورداران، عسل های با کیفیت پایین را از سایر شهر ها وارداین شهرستان می‌کنندبنابراین با  نظارت مستمر بر این واحد های تولیدی می توان جلوی فروش عسل های تقلبی را گرفت.

او با بیان اینکه چنانچه عسل تولید شده از کیفیت مرغوبی برخوردار باشد شرایط فروش در بازارهای خارج از استان را خواهد داشت، افزود: شهرهایی مانند تهران،گناباد، مشهد و بیرجند از جمله بازارهای فروش عسل تولیدی او هستند.

عیدی با اشاره به اینکه نیروهای مستقر در واحد تولیدی او به صورت پاره وقت کار می کنند،بیان کرد:در صورت دریافت سرمایه در گردش از ارگان های مربوطه، خواهد توانست کارگران را به صورت ثابت جذب کند.

پرورش دهنده زنبور عسل شهرستان فردوس با بیان اینکه زنبور داری را به صورت صنعتی و حرفه ای دنیال می کند تصریح کرد:در سال۸۶تعداد۶کلونی زنبور را خریداری کرده و از آن پس با مطالعه فراوان ، مشورت با خبرگان این حرفه و عضویت در یکی از پیام رسان ها بنیه علمی خود را افزایش داده است.

او ادامه داد: اکنون با تلاش فراوان توانسته این تعداد کلونی را به حدود۱۵۰عدد برساند.

عیدی با بیان اینکه میزان تولیدی عسل پارسال او ۸۰۰کیلو بوده، اظهار کرد: از این میزان ۷۰۰کیلو عسل درجه یک و ۱۰۰کیلو  عسل درجه دو و سه بوده است.

پرورش دهنده زنبور عسل شهرستان فردوس با توصیه به فعالان حوزه تولید عسل مبنی برعدم واردات موم عسل از خارج از کشور گفت: هر ساله حدود ۷۰تا۸۰کیلو موم عسل تولید می کند و زنبورداران می توانند با تولید این موم از خروج ارز از کشور جلوگیری کنند.

او در پایان از زنبوردارن خواست تا  موم های زنبور عسل را در مزارع رها نکنند زیرا این کار باعث ایجاد کرم موم خوار و از بین رفتن کلونی ها خواهد شد.

این پرورش دهنده زنبور عسل شهرستان فردوس کار زنبورداری را از سال ۸۴ شروع کرده، و در سال  ۹۲ با گرفتن وام از جهاد کشاورزی فعالیت خود را در این زمینه به صورت جدی در پیش گرفت.

انتهای پیام/ ی

عدم رها سازی موم های زنبور عسل در مزارعپیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر