کد خبر: ۷۱۱۲۸۹۷
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
کد خبر : ۷۱۱۲۸۹۷

رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند آمار تردد زوار از مرز شلمچه تا روز گذشته را ۱ میلیون ۷۳۲ هزار نفرعنوان کرد که این عدد، خبر از رشد ۱۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته می‌دهد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،قدرت اله طمیمیان رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند  دیروزبا بیان اینکه طبق پیش بینی ها  در اربعین امسال با افزایش چشمگیر زوار روبه رو شدیم، گفت: با توجه به پیش بینی ها، تدابیرلازم در همین راستا توسط دستگاه های مرتبط با مراسم اربعین اندیشیده شده بود تا در این ایام با کم ترین مشکل مواجه شویم.

او آمار خروج زائران از گذرگاه مرزی شلمچه تا روز گذشته را۹۷۰هزار نفر عنوان کرد و افزود: از ابتدای ماه صفر تا روز گذشته و طی ۲۱ روز، آمار خروج زوار ایرانی حدودا بیش از۷۴۵هزار نفر و خروج زائرین غیرایرانی ۲۲۵هزار نفر گزارش شده که مجموع آمار خروجی  به۹۷۰هزار نفر می رسد.

به گفته رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند آمار برگشتی زائرین حسینی هم وطن تا یکشنبه حدود۷۲۰ هزار نفر و اتباع خارجی ۴۱ هزار و۲۳۷نفر بوده که جمع کل آنها حدودا به ۷۶۲ هزار نفر می رسد.

قدرت اله طمیمیان با اشاره به اینکه تا بازگشت آخرین زوار خدمات دهی در مرز برقرار خواهد بود، از بهبود شرایط نسبت به سال گذشته نیز خبر داد و تصریح کرد: امسال منطقه آزاد اروند جاده مخصوص مواکب به طول ۴کیلومتر را تا جایی رساند که بعنوان جاده پشتیبان مواکب از آن استفاده شد و همین امر کمک بزرگی در کم کردن ترافیک تردد خودروهای پشتیبان مواکب بین زائرین داشت.

او با ابراز امیدواری نسبت به پایان گرفتن ساخت مسیر تردد زائرین در سال آینده، گفت:  در این مسیر، طرح جامع اربعین با همه زیرساخت های مورد نیازش دیده شده که امسال شاهد بودیم تنها بخشی از آن به بهره برداری رسید و بسیار هم اثربخش بود.

رئیس ستاد اربعین منطقه آزاد اروند ادامه داد: یکی از موارد قابل تأمل در اربعین امسال، ایجاد قرارگاه فرهنگی اربعین با مشارکت معاونت فرهنگی سپاه خرمشهر و یک سری از دستگاه های فرهنگی و هنری منطقه بود که با ارائه خدمات فرهنگی، زائران را با شور بیشتری راهی کربلا کردند و توانستند در مسیر اهداف راهبردی فرهنگی در این پیاده روی عظیم، گامی رو به جلو بردارند.

قدرت اله طمیمیان یکی از وجوه تمایز اربعین امسال را پوشش خبری و تصویری مناسب توسط اصحاب رسانه دانست و افزود: هم افزایی و همدلی همه دست اندرکاران باعث شد تا علاوه بر بدرقه کننده راه عاشقان امام حسین (ع)، هم زمان بتوانیم استقبال کننده خوبی نیز باشیم و در این مسیر قدردان زحمات موکب داران، نیروهای نظامی، فرمانداران، شهرداران و همه عواملی که در اربعین زحمت کشیده و پای کار بودند، هستیم.

او با قرار گرفتن در آخرین روزهای مراسم اربعین امسال، متذکر شد: بی شک جهانیان سرانجام خواهند فهمید که راه پیمایی عظیم اربعین، پیام و هدفی بغیر از آزادگی و صلح در جهان نخواهد داشت و آن روز چندان دور نیست.

انتهای پیام/ د

افزایش ۱۵۰درصدی تردد زوار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر