کد خبر: ۷۱۱۲۹۸۵
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
فرمانده نیروی زمینی ارتش:

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:ارتش جمهوری اسلامی ایران در۲۶ رشته رزمی به خودکفایی رسیده است.

بازدید فرمانده نیروی زمینی ارتش از آخرین تجهیزات مهندسی و ادوات جنگی زنجانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،بازدید از تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان، دیدار با سربازان وگفتگو درخصوص اختراعات حوزه نظامی هم ازدیگر برنامه‌های صبح امروز فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
 امیر سرتیپ کیومرث حیدری  فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از آخرین تجهیزات مهندسی و ادوات جنگی تیپ ۲۱۶ زرهی شهید غلامرضا مخبری زنجان،  با بیان اینکه زنجان یکی از استان‌هایی است که در طول دوران دفاع‌مقدس و برهه کنونی، خوشنام بوده و از آمادگی بالایی برخوردار است، افزود: این مهم با بازدیدی که امروز از تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان به عمل آمد، مسجل شد.

او بابیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در برهه کنونی در ۲۶ رشته رزمی به خودکفایی رسیده است، تصریح کرد: آنچه که امروز به عنوان تجهیزات دفاعی در نیروی زمینی ارتش مورد استفاده قرار می‌گیرد و برخی از این تجهیزات نیز در آینده استفاده خواهد شد، به واسطه دانش دانشمندان نیروی زمینی ارتش بوده و در این راه وزارت دفاع نیز همکاری‌های لازم را با این نیرو داشته است.

امیر سرتیپ حیدری با تاکید بر اینکه حضور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرزها به معنی وجود ناامنی در این مرزها نیست و نباید این‌گونه تعبیر شود، ادامه داد: امروز شاهد استقرار نیروهای توانمند ارتش در مرزهای شرق، غرب و جنوب‌غرب کشور هستیم و این حضور به این دلیل است که بتوان امنیت پایدار کشور را به واسطه رصد فعل و انفعالاتی که در آن سوی مرزها اتفاق می‌افتد، تامین کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه با یادآوری اینکه ارتش در روزهای اخیر به واسطه انجام پیاده‌روی بزرگ اربعین، حضور پررنگی در مرزهای کشور داشت، بیان کرد: اگر بخواهیم حضور ارتش جمهوری اسلامی ایران در این ایام را در قالب یک جمله خلاصه کنیم، باید گفت که ارتش در این ایام حضوری مسئولانه داشت و توانست همه امکانات و تجهیزات خود را برای آسایش زائران به خدمت بگیرد.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه ارتش در زمینه خودکفایی و مهم‌تر از آن در خصوص خوداتکایی عملکرد موفقی داشته و این موفقیت‌ها را امروز می‌توان به عینه مشاهده کرد، افزود: یکی از اقدامات ارزشمندی که توسط ارتش صورت گرفته، به‌روزرسانی تجهیزاتی است که مورد نیاز این نیرو بوده است. علاوه بر این، آماده کردن انواع تجهیزات دفاعی متناسب با جنگ‌های احتمالی که ممکن است در آینده رخ دهد نیز از دیگر توفیقات نیروی زمینی ارتش بوده است.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه چگونگی و الگوی جنگ‌های آینده رصد می‌شود، ادامه داد: در این زمینه انواع تجهیزات ضد زره، سیگنالی و راداری و بالگردی در حال آماده شدن است تا در جنگ‌های آینده هم ارتش موفق و سربلند باشد.

 
 
 
انتهای پیام/ر

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در زنجان

 
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر