کد خبر: ۷۱۱۳۱۳۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
کد خبر : ۷۱۱۳۱۳۵
معاون اقتصادی استاندار اردبیل:

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: الگوی کشت‌های بهاره و پاییزه بر اساس برش شهرستانی تنظیم و هدف گذاری شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در سومین جلسه نشست اقتصادی با متولیان کشاورزی گفت: سازمان جهاد کشاورزی برای هرکدام از شهرستان‌ها بر اساس ظرفیت، شرایط آب و هوایی و میزان آب و حاصلخیزی خاک الگوی کشت تعریف کند.

او با بیان اینکه برگزاری این جلسات با اهداف توسعه‌ای انجام می‌شود و گفت: فلسفه این جلسات تعامل بین فعالان اقتصادی با دانشگاه‌ها و دولت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه همکاری و تعامل بهره برداران با برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی احصا شود، تصریح کرد: باید میزان بهره وری و رعایت الگو‌هایی که سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرده مورد بررسی و نتیجه در جلسات آتی اعلام شود.

عزیزی با بیان اینکه توسعه نوین آبیاری از اهداف دولت است گفت: صرفه جویی میزان مصرف آب در بحث کشاورزی و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی در سایه توسعه نوین آبیاری امکان پذیر است.

او تصریح کرد: محصولات کشاورزی تولید شده در استان باید در راستای صادرات انجام شود و ایجاد واحد‌های صنایع تبدیلی در کنار مزارع تولید می‌تواند به بحث ماندگاری و صادرات کمک کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل ادامه داد: تولید چغندر قند به منظور تامین خوراک کارخانه شکر و قند کشت و صنعت به سایر نقاط استان گسترش یابد.

عزیزی افزود: برخی از محصولات مشمول قیمت گذاری است و به منظور افزایش انگیزه در تولید کننده باید قیمت منطقی روی محصولات استراتژیک گذاشته شود.

او اضافه کرد: متاسفانه گاهی مواقع در بحث وارد کننده سخت گیری نمی‌شود، اما در بحث تولید و صادرات سخت گیری‌های زیادی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل اظهار کرد: دولت نمی‌تواند سایر محصولات غیر استراتژیک را به عنوان متولی بفروشد و باید به تناسب تولید واحد صنایع تبدیلی ایجاد شود.

عزیزی گفت: سرمایه‌های مردم همان سرمایه ملی است و محصولات باید به شکل زنجیره‌ای تبدیل به احسن شود و یکی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی ایجاد صنایع تبدیلی زنجیره‌ای است.

انتهای پیام/ح

محصولات کشاورزی  در اردبیل باید در راستای صادرات انجام شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر