کد خبر: ۷۱۱۳۵۵۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
کد خبر : ۷۱۱۳۵۵۳
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یک نویسنده درباره هدف خود از نوشتن متن نمایش «دراماتورژ» و به اجرارفتن آن گفت.

گلایه یک نویسنده از رواج بی رویه بی سوادی در تئاترحوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از عوامل تئاتر مثل کارگردان و نویسنده از بی محتوی بودن متن آثار نمایشی به شدت گلایه دارند و به عقیده بسیاری از افراد مخصوصا تئاتری ها، اکثر نمایش‌ها قابل دیدن نیستند و مخاطبان بعد از تماشای یک نمایش با خود می‌گویند که چرا وقت خود را برای دیدن چنین اثری هدر می دهیم.

متاسفانه این روز‌ها در عرصه هنر همه راحت طلب شده و سعی می‌کنند آثار دم دستی و بی محتوی در این زمینه تولید کنند و با افتخار سعی در نشان دادن آن آثار بی ارزش به دیگران داشته باشیم آثاری که جز بی سوادی چیز دیگری در مقابل دیدما مخاطبان به نمایش نمی‌گذارد.

سهند خیر آبادی نویسنده نمایش «دراماتورژ» درباره متن نمایش گفت: این نمایش درباره علاقه مردی به بازیگری است که برای تست هنرپیشگی به یک پلاتو می رود.

نویسنده نمایش «دراماتورژ» با اشاره به چگونه به اجرا رفتن این نمایش اظهار داشت: آقای هامون سیدی بازیگر مرد این نمایش از بنده درخواست یک متن برای اجرا کرد و گروه کارگردانی این نمایش هم به دنبال نشان دادن سطح بی سوادی در جامعه و کم رنگ کردن این معضل بزرگ را داشتند که بنده با کمال میل ترجیح به همکاری با این گروه پر افتخار را دارم.

خیرآبادی درباره هدف خود از نوشتن نمایشنامه «دراماتورژ» گفت: هدف بنده از نوشتن این متن، از بین بردن چالش بی سوادی تئاتری ها بوده است.

وی افزود: متاسفانه بی سوادی یک مشکل بسیار بزرگ و جدی در حوزه تئاتر است که مثلا ما از یک موضوع هیچ خبر و درکی نداریم، اما به علت فضای رقابت دوست داریم خود را مطلع نشان داده و به فعالیت در آن زمینه مخصوصا تئاتر بپردازیم.

خیرآبادی تصریح کرد: گسترش روزانه بی سوادی در تئاتر باعت شد تا بنده به عنوان نویسنده به ذهنم خطور کند که برای جلوگیری از این مشکل بسیار بزرگ یک متنی با محتوای نقد بی سوادی در تئاتر مانند «دراماتورژ» بنویسم.

صحرا اسدالهی بازیگر نمایش «دراماتورژ» درباره نقش خود در این نمایش گفت: من در این نمایش نقش تمام افرادی که در تئاتر جایگاهی ندارند یعنی آدم‌های اشتباهی هستند را بازی می‌کنم و متاسفانه به شدت تعداد فعالیت این افراد هم در تئاتر و هم در سینما روز به روز در حال افزایش است و این کار باعث می‌شود تا ذهن مخاطب درگیر و دچار چالش‌های فراوانی شود.

اسدالهی درباره انتخاب خود به عنوان بازیگر نمایش «دراماتورژ» گفت: این متن توسط آقای سهند خیر آبادی به هامون سیدی پیشنهاد شد و آقای سیدی هم برای نقش دختر نمایش، با بنده هماهنگ کردند و من بعد از خواندن نمایشنامه برای بازی در «دراماتورژ» با کمال میل قبول کردم.

بازیگر نمایش «دراماتورژ» با اشاره به میزان رضایت بازی خود در این نمایش اظهار داشت: بنده به عنوان بازیگر یک آدم بسیار راحتی در روی صحنه هستم، اما نقش بنده در این نمایش نسبت به کار‌های دیگرم تکنیکی هست قطعا کامل نیستم، اما تلاش خود را برای تکنیکی بودن کرده ام.

وی افزود: بنده به عنوان بازیگر نمایش «دراماتورژ» از بازی خود و نقشی که برای اجرا در این نمایش بر عهده ام هست رضایت کامل را دارم.

اسدالهی درباره میزان رضایت مخاطبان از نمایش «دراماتورژ» گفت: به نظرم موضوع مهم در اینجا این است که حالمان برای اجرای یک نمایش خوب باشد تا بتوانیم انرژی مثبتی در جذب مخاطبان تئاتری انجام دهیم و خداراشکر استقبال مخاطبان تا الان از این نمایش عالی بوده است.

این بازیگر تئاتر با اشاره به دلیل انتخاب اسم «دراماتورژ» برای نمایش اظهار داشت: دراماتورژ کاملا مرتبط با محتوی و مضمون اتفاقات جالب درون متن انتخاب شده است.

نمایش «دراماتورژ» به نویسندگی سهند خیر آبادی، کارگردانی گروه تئاتر و با هنرمندی هامون سیدی و صحرا اسدالهی از تاریخ ۱۳ مهر تا ۱۷ آبان ماه هرشب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت یک ساعت در سالن شماره ۲ عمارت نوفل لوشاتو به روی صحنه می‌رود.
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر