کد خبر: ۷۱۱۳۵۵۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
کد خبر : ۷۱۱۳۵۵۸
گروه : فارس » شیراز
استاندار فارس:

استاندار فارس با تاکید بر اهمیت توجه به پدافند غیر عامل، گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل با همکاری دانشگاه شیراز در حال تدوین است.

تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل استان فارس/ توجه به تعمیر و بازسازی زیر ساخت‌های شهری از ملزومات پدافند غیر عامل استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان با تاکید بر اهمیت توجه به پدافند غیر عامل، به تهیه و تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل توسط دانشگاه شیراز اشاره کرد و افزود: اجرایی شدن این برنامه مزایا و فواید زیادی در پی خواهد داشت.

او با اشاره به اینکه وجود یک برنامه مدون حتی اگر نواقصی داشته باشد مفید خواهد بود، عنوان کرد: با انجام و پیگیری امور بر اساس برنامه موجب می‌شود پس از مدتی میتوان به ارزیابی نقاط قوت و ضعف آن برنامه و اصلاح کاستی‌های آن پرداخت.

رحیمی با تاکید بر اینکه روند تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل با دقت و سرعت پیگیری شود، اظهار کرد: این طرح پس از تکمیل نیازمند اتخاذ تدابیر لازم برای اجرایی شدن است.

نماینده عالی دولت در استان فارس بیان کرد: اجرای بسیاری از اصول پدافند غیر عامل با رعایت مقررات و ضوابط فنی محقق می‌شود و امری خارق العاده نیست.

توجه به بیش از ۳ هزار مورد اضطراری و ضروری مشخص شده، تعیین راهکار‌های جایگزین و مکمل و توجه به مناطق ویژه و حساس از دیگر مواردی بود که استاندار فارس در راستای پدافند غیر عامل به آن‌ها اشاره کرد.

او با بیان اینکه توجه به راهکار‌های جایگزین و مکمل در پدافند غیر عامل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به بیان بعضی از مصداق‌های این موضوع پرداخت و گفت: به عنوان مثال ۸۰ درصد آب شرب شهر شیراز از خط اول آبرسانی درودزن تامین می‌شود که در صورت بروز مشکل در این خط شاهد ایجاد بحران آبرسانی در شهر شیراز خواهیم بود، اما پروژه خط دوم آبرسانی درودزن تدبیری جایگزین و مکمل است.

استاندار فارس همچنین با تاکید بر اینکه توجه به زیرساخت‌های شهری در تحقق پدافند غیر عامل از اهمیت برخوردار است، بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان باید به تامین اعتبار برای ترمیم، تعمیر و نگهداری تاسیسات و زیرساخت‌ها اهتمام داشته باشند.

توجه به مراکز خدماتی، درمانی، صدا و سیما و مراکز و مجموعه‌های صنعتی از دیگر مواردی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد.

رحیمی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را راهکاری موثر در زمینه پدافند غیر عامل برشمرد و یادآور شد: توجه به توان داخلی و تقویت ظرفیت‌ها که در این سیاست‌ها مورد توجه قرار گرفته است میتواند گامی مهم در راستای صیانت از مواضع مختلف از جمله بخش‌های صنعتی و تولیدی خواهد بود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه نیاز‌های کارخانه‌ها و مجموعه‌های صنعتی و تولیدی استان احصا شده است از راه اندازی یک نمایشگاه در استان خبر داد و افزود: این نمایشگاه با حضور گروه‌ها و افرادی که توانمندی تامین نیاز‌های فنی و تکنولوژی احصا شده را دارند تشکیل خواهد شد که اقدامی در جهت خودکفایی و تقویت ظرفیت‌های داخلی به شمار می‌آید.

او، اقداماتی همچون تشکیل صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی را گام‌هایی به منظور مقاومت در برابر تلاطمات و مشکلات دانست.

استاندار فارس با اشاره به اینکه طرح صیانت از مردم در کنار سایر طرح‌های پدافند غیر عامل دارای اهمیت ویژه‌ای است تحقق آن را نیازمند وسعت نظر دانست و با اشاره به نزدیکی انتخابات اظهار کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم احساس کنند بر سرنوشت خود حاکم هستند و همه دیدگاه‌ها و نظرات حضور داشته و اثر گذار هستند.
انتهای پیام/م

جلسه شورای پدافند غیر عامل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر