کد خبر: ۷۱۱۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
کد خبر : ۷۱۱۳۷۳۰

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از شناسایی و دستگیری ۲ سارق منزل در محدوده دولت آباد و شهر ری خبر داد.

*بازداشت سارقان منازل محله شهر ری و دولت آباد با اعتراف به ۳۰ فقره سرقتبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت گفت: پرونده‌ای از کلانتری ۱۶۷ دولت آباد با موضوع سرقت منزل برای تحقیقات تخصصی به پایگاه نهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی توضیح داد: مال باخته پس از مراجعه به پایگاه نهم پلیس آگاهی اظهار داشت: کل طلاجات و وجوه نقدی که در محل سکونتش به ارزش ۵۰ میلیون تومان موجود بوده، توسط سارق یا سارقان سرقت شده است که در این رابطه به فردی مظنون بودم و به کلانتری معرفی کردم، ولی این فرد با دستور قاضی کشیک دادسرای شهر ری بلاقید آزاد شد.

وی عنوان کرد: پرونده بدون شناسایی متهم به پایگاه نهم ارجاع شد که کارآگاهان برای تحقیقات تکمیلی به محل سرقت مراجعه کردند.

یوسف وند عنوان کرد: پس از تحقیقات پلیسی و به دست آوردن سرنخ‌هایی از حضور مظنون آزاد شده در سرقت از منزل مال باخته، مجدداً مظنون پرونده با دستور قضایی احضار، ولی این بار در مقابل دلایل و قرائن به دست آمده چاره‌ای جز به اعتراف نداشت و به ناچار لب به اعتراف گشود و به سرقت از منزل مال باخته به اتفاق فرد دیگری اقرار کرد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که همدست وی فردی سابقه دار بوده پیش پر نیز توسط همین پایگاه به جرم سرقت منزل دستگیر شده است.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم دوم پرونده در محدوده شهری ری شناسایی شد، گفت: با هماهنگی‌های قضائی در بیستم مهرماه تیمی از کارآگاهان برای دستگیری متهم به مخفیگاه وی اعزام و موفق شدن سارق را در حالی که سعی می‌کرد از طریق پشت بام منزل وارد خیابان شده و بدین طریق فرار کند، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه نهم منتقل کنند.


بیشتر بخوانید: باند سارقان طلا و جواهرات منازل پایتخت به دام افتادند


یوسف وند اضافه کرد: هر ۲ متهم در تحقیقات تکمیلی به ۳۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر در محدوده شهر ری و محله دولت آباد اعتراف کردند. تا کنون ۲۳ فقره از محل‌های سرقت شناسایی شد است و متهمان تا شناسایی کامل مال باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار دارند.

سرهنگ یوسف وند در پایان به شهروندان توصیه کرد: محل سکونتشان را به دوربین مداربسته با کیفیت مجهز کنند و از قفل‌های ضد سرقت بر روی درب‌های ورودی استفاده کنند و در صورتی در‌ها با ریموت باز می‌شوند تا زمان بسته شدن کامل در محل حضور داشته باشند و پس از بسته شدن کامل در، محل را ترک کنند.

وی همچنین تاکید کرد: بر روی دیوار شمالی یا جنوبی آپارتمان و بر روی پنجره یا بالکن طبقه‌های اول و دوم ساختمان حفاظ و نرده نصب کنند و از بکارگیری کارکنان خدماتی و پرستار بدون شناخت قبلی و بدون ضامن معتبر دوری کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر